Znika najstarsza księgarnia w Kołobrzegu

You are currently viewing Znika najstarsza księgarnia w Kołobrzegu

Nieczynna jest najstarsza księgarnia w Kołobrzegu. W tym miejscu sklep z książkami istniał od zawsze.

Księgarnię przy ul. Walki Młodych od kilku lat prowadziła ogólnopolska sieć Matras. Oprócz kupna książek i artykułów papierniczych można było tu też napić się dobrej kawy. 

Przez ostatnie dni sklep jest zamknięty. W duże kartony zostały spakowane wszystkie książki. Dziś sklep świeci pustkami.  Jak udało nam się dowiedzieć w warszawskiej centrali Matrasu trwa „optymalizacja struktury sprzedażowej w firmie w wyniku której postanowiono zamknąć kołobrzeski odział sieci” co w rzeczywistości oznacza, że prowadzenie tu księgarni firmie się zwyczajnie nie opłaca.

Wciąż czynna jest druga księgarnia Matrasu w Kołobrzegu przy ul. Giełdowej.

Budynek w którym do niedawna czynna była księgarnia powstał na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Od początku w jednym z lokali na parterze mieścił się „Dom Książki”. Został otwarty w 1960 roku co oznacza, że książki kupowaliśmy tu od 57 lat! 

Co ciekawe, w 1962 roku z okazji Dni Budowlanych ogłoszono konkurs na najbardziej udany i najładniejszy budynek w mieście. Tytuł Mister zdobył właśnie blok przy ul. Walki Młodych 31-33 gdzie znajduje się, a raczej znajdowała się księgarnia.

Ten post ma 4 komentarzy

 1. hot dog

  mam nadzieję ze nie będzie tam kebabu

 2. zofia

  MOŻE BĘDZIE KSIĘGARNIA TYLKO INNA ????

 3. poinformowany

  ta pewni jakiś POparuchy [położyły swoje brudne łapska na tym

 4. ALA

  Wielka szkoda. Tam był najlepszy wybór książek , gier planszowych. Jestem zaskoczona

Dodaj komentarz