12 września, biblioteka, spotkanie z Filipem Springerem, godz. 17, darmowe wejściówki

Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu zaprasza na spotkanie z Filipem Springerem pisarzem i fotoreporterem, stypendystą Narodowego Centrum Kultury Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego, nominowanym do najważniejszych nagród literackich w kraju, autorem książek: „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag”, „Źle urodzone” oraz najnowszej, poświęconej poniemieckiemu krajobrazowi „Mein Got, jak pięknie”.

„Mein Got, jak pięknie” to nie reportaż. To na poły fabularyzowana, na poły dokumentalna opowieść, której głównym bohaterem jest pejzaż. Przemierzając rowerem tereny wschodnich prowincji Prus nazwanych później Ziemiami Odzyskanymi, autor podąża śladami ludzi, którzy – ogarnięci wizją postępu – włączyli się w rewolucję przemysłową, stopniowo przekształcając otaczający ich świat.
Filip Springer podąża śladami mistrza Jana Bułhaka. Ojciec polskiej fotografii jest tylko jednym z wielu jego bohaterów, ale głównym przewodnikiem w wizualnych poszukiwaniach autora.

Wydarzenie odbędzie się 12.09.2023 (wtorek) o godzinie 17:00 w Bibliotece przy ul. J. Frankowskiego 3.

Darmowe wejściówki do odbioru w Czytelni Prasy przy ul. J. Frankowskiego 3 od 02.09.2023 r.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend