14 października, RCK, koncert Wojtka Mazolewskiego, godz. 19, bilety 65 zł

„Yugen 2 – Jestem” – to kontynuacja solowego albumu Wojtka Mazolewskiego.

Od zamysłu do realizacji, od projektu do zespołu, od zespołu do wielowymiarowej orkiestry twórców, muzyków w kooperacji ze wspaniałymi artystami: Szczyl, Bela Komoszyńska, Joanna Halszka Sokołowska, Ifi Ude, Pola Atmańska i inni. Wojtek Mazolewski skupił wokół siebie same dobre duchy.

Yugen to podróż wewnątrz siebie i połączenie z naturalną energią. To powiew wolności. Organiczne muzyczne dopełnienie tego co bio, ekologiczne i duchowe.

Brzmienia lat ‘60/’70 i powrót do tradycji w klimacie Grateful Dead, Neil Young czy Led Zeppelin jest tu skrzyżowany z nowoczesnymi dźwiękami w stylu Tame Impala, Khruangbin czy Drugdealer. Całość okraszona jazzowymi akcentami i współczesną produkcją Marcina Borsa odpowiedzialnego za brzmienie płyt Hej, Pogodno czy Mrozu.

Po sukcesie pierwszej płyty zwieńczonej nominacją do Fryderyka i magicznych koncertach m.in na trasie Męskiego Grania 2022 przyszedł czas na drugą odsłonę, czyli „YUGEN 2”.

Wojtek Mazolewski – instrumentalista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu, autor audycji radiowych. Znany z formacji WMQ, Pink Freud.

Przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend