21 listopada, biblioteka, spotkanie podróżnicze „Z Koszalińskiej na Wylotową przez Atlantyk”, godz. 17, bezpłatne wejściówki

Biblioteka przy Frankowskiego zaprasza 21.11.2023 (wtorek), godz. 17:00 na spotkanie podróżnicze „Z Koszalińskiej na Wylotową przez Atlantyk”. Bezpłatne wejściówki dostępne w Czytelni Prasy – ul. Frankowskiego 3 od 10.11.2023.


O swojej podróży przez Atlantyk opowie kołobrzeżanka MARYSIA CZAPLEWSKA, która autostopem i jachtostopem wraz z mężem odwiedziła 24 kraje na 3 kontynentach pokonując łącznie 40 000 km. Podróż obejmowała Bałkany, Europę Zachodnią, Maderę, Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Zielonego Przylądka, Karaiby, Amerykę Centralną i Amerykę Południową.
Wyprawa trwała 9 miesięcy i w tym czasie tylko 5 razy skorzystali z płatnego noclegu. Nocowali m.in. na squocie migrantów w Atenach, na wzgórzu objawień w Medjugorie, u podnóża Machu Picchu czy w samym środku brazylijskiego rezerwatu. Ponadto przez kilka dni byli nielegalnymi imigrantami w Afryce, założyli hipisowską komunę w karaibskiej dżungli oraz podróżowali wspólnie z wenezuelskimi uchodźcami.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend