23 listopada, RCK, koncert „Jesienna serenada. Najpiękniejsze arie i pieśni”, godz. 19, bilety 55 zł

Regionalne Centrum Kultury zaprasza 23.11.2023 (czwartek) na godz. 19.00 na koncert „Jesienna serenada. Najpiękniejsze arie i pieśni” w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi, prowadzenie: Jerzy Wolniak. Bilety: 55 zł (normalny), 45 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca).

Ostatni weekend listopada w Regionalnym Centrum Kultury obfitował będzie w wydarzenia kulturalne i rozpocznie się już w czwartek koncertem wokalnych kompozycji mistrzów muzyki klasycznej w wykonaniu artystów łódzkiej sceny muzycznej przygotowanym przez ulubieńca publiczności letniego Festiwalu Opery i Operetki „Muzyka dla wszystkich” Jerzego Wolniaka.

W programie znajdą się m.in. pieśni Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza czy Franciszka Schuberta, fragmenty opery „Don Giovanni” W. A. Mozarta oraz „La Traviata” G. Verdiego, aria Santuzzy z opery „Rycerskość wieśniacza” P. Mascagniego, aria (toast) Orsiniego z II aktu opery „Lucrezia Borgia” G. Donizettiego oraz zabawna niespodzianka  muzyczna skomponowana przez G. Rossiniego. 

W koncercie wystąpią: profesorowie Akademii Muzycznej w Łodzi Ewa Szpakowska (fortepian) i  Ziemowit Wojtczak (baryton), artystka Teatru Wielkiego w Łodzi Dominika Kobalczyk (sopran, mezzosopran) oraz  Marlena Rygiel (mezzosopran)  laureatka tytułu „Osobowości Roku” w kategorii kultura dziennika Nowiny24. Wymienieni artyści dobrze znani są kołobrzeskiej publiczności chociażby z kolejnych edycji Festiwalu Opery i Operetki „Muzyka dla wszystkich”. Dominika Kobalczyk ma na swoim koncie  wiele kreacji wokalnych  podczas kolejnych edycji festiwalu w Kołobrzegu oraz w koncertach i wydarzeniach muzycznych w całej Polsce. Ziemowit Wojtczak to wykonawca wielu pierwszoplanowych partii w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Artysta czynnie koncertujący w kraju i poza jego granicami. Odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” przyznawaną przez Ministra Kultury i Sztuki. Dwukrotnie też otrzymał nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. Jerzy Wolniak jest niestrudzonym popularyzatorem muzyki klasycznej (m.in. audycje autorskie w Radiu Classic), prowadzi rozległą działalność impresaryjną  a także reżyseruje spektakle operowe, operetkowe i koncerty okolicznościowe. W swojej karierze ma prestiżowe nagrody oraz wiele znakomitych partii tenorowych na wielu scenach  Polski i zagranicy. Ewa Szpakowska podczas pracy w Teatrze Wielkim w Łodzi współpracowała z wybitnymi dyrygentami, śpiewakami z Polski i z zagranicy. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną występując w wielu koncertach w kraju i za granicą. W tym zacnym gronie wystąpi młoda obiecująca mezzosopranistka Marlena Rygiel, która ma już na swoim koncie wiele koncertów w tym m.in. „Stabat Mater” w kościele pw. Chrystusa Króla w Łodzi, prawykonania współczesnych kompozytorów np. „Hummus” Bartosza Jawora, czy performance muzyczny na wystawie Jasminy Cibic. 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend