26 stycznia, RCK, koncert Natalii Niemen, godz. 18, bilet 60 zł

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert Natalia Niemen z akompaniamentem Adama „Herbaty” Herbowskiego „NIEMEN ZNANY i mniej ZNANY”.

Niemen Mniej Znany – to projekt zainicjowany przez córkę Czesława Niemena, w którym artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak  „Terra Deflorata” czy  „Spodchmurykapelusza”. Program koncertowy, to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia. Od lat 80-tych Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał – robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów.

Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych „hitów” Czesława Niemena, takich jak „Jednego serca”, „ Dziwny jest ten świat” czy „Płonąca stodoła”.

  • 26.01.24 godz 18:00 sala widowiskowa
  • bilety 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) w kasie RCK oraz na tobilet.pl

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend