Niedziela, RCK, koncert Żeńskiego Chóru  Gaudeamus i chóru Cantores Colabregae, godz. 17, bilety 3 zł

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na koncert Żeńskiego Chóru  Gaudeamus oraz chóru Cantores Colabregae 28.04.2019 (niedziela), godz. 17.00, sala widowiskowa. Bilety:3 zł

Miłośników pieśni chóralnej zapraszamy na niedzielną ucztę wokalną, w której wystąpi Żeński Chór „Gaudeamus” Gminy Wejherowo goszczący w Kołobrzegu na zaproszenie chóru „Cantores Colabregae” Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, który również wykona krótki recital. Będzie także okazja do wysłuchania wspólnych pieśni w wykonaniu obydwu chórów, bo przecież ideą spotkania jest integracja. Zapraszamy do wysłuchania recitalu utytułowanego chóru „Gaudeamus”, który działa od 2011 roku przy Bibliotece i Centrum Kultury Gminy Wejherowo w Gościcinie i został utworzony z inicjatywy Agaty Jasińskiej. Obecnie chórem dyryguje Marek Rogalski. Chór brał udział w wielu festiwalach mi.in. w Wejherowie, Gdańsku, Żukowie, Rumi, Szczecinie, Koszalinie i Słupsku, z których przywiózł wiele nagród, wśród których są złote, srebrne i brązowe dyplomy, Grand Prix oraz czołowe lokaty. „Gaudeamus” trzykrotnie brał udział w akcjach charytatywnych na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Co roku kolęduje w okresie Bożego Narodzenia w różnych parafiach gminy Wejherowo. Jest organizatorem corocznych Przeglądów Chórów Amatorskich w Gościcinie. W swoim repertuarze ma utwory w języku polskim, łacińskim i kaszubskim. W dorobku zespół posiada płyty z hymnem Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Drogą Krzyżową w języku kaszubskim i kolędami.

Cantores Colabreage” to chór, którego kołobrzeskiej publiczności przedstawiać nie trzeba, gwarantuje on słuchaczom rozrywkę na wysokim poziomie artystycznym. Już blisko 22 lata prowadzony jest przez Walerię Żuławnik, specjalistkę w dziedzinie dyrygentury symfoniczno-chóralnej. Tym razem chór zaprezentuje się w mini-recitalu, ustępując sceny goszczącemu w Kołobrzegu chórowi żeńskiemu „Gaudeamus”.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend