Cały weekend w jednym miejscu

Ten weekend stoi pod znakiem zapowiadających się widowiskowo uroczystości patriotycznych w rocznicę walk o Kołobrzeg w 1945 roku i Zaślubin Polski z morzem. Ale nie zabraknie też innych wydarzeń. Mamy przegląd imprez w mieście dla tych, którzy liczą na więcej.

72.lat później

Uroczystości patriotyczne zaczynają się już dziś. O godzinie 11, pod pomnikiem Zaślubin Polski z Morzem  ruszają obchody 72. rocznicy walk o Kołobrzeg w marcu 1945 roku. O godz. 16 wydarzenia przeniosą się na cmentarz wojenny gdzie odbędzie się Zgromadzenie Patriotyczne. Jutro organizatorzy zapraszają m.in. na widowiskowe scenki parateatralne w wykonaniu grup rekonstrukcyjnym. Szczegółowy program znajdziecie na plakacie pod tekstem.

Wernisaż w RCK

O godz. 19.00 RCK zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa „Moja pasja” Władysławy Marcinkowskiej-Fedasz, Mirosławy Piaseckiej i Joanny Zakrzewskiej. Wstęp wolny.

Hula Gula w Arce

Dziś o godz. 20 w Lobby Bar Wellness w Arka Medical Spa wystąpi  zespół Hula Gula. Start godz. 20. 

Giełda Staroci

Jutro o godz. 10 rusza Giełda Staroci czyli spotkanie kolekcjonerów w RCK. Będzie można kupić, sprzedać lub wymienić m.in. monety, porcelanę, monety czy stare bibeloty. Wstęp wolny.

Turniej Scrabble

Również jutro, ale w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji rusza Turniej Scrabble. Wstęp wolny.

Irlandzki Festiwal św. Patryka

Tawerna Fiddler’s Green zaprasza jutro na mini-festiwal Irlandzkich trunków i muzyki. W tym roku wraz ze znanym i lubiany zespołem Dominic John Sebastian wystąpią ich Irlandzcy przyjaciele którzy specjalnie na to święto przyjadą do Polski. Zagrają Dominic John Sebastian z zespołem (PL/IRL), w składzie Paweł Chyziewicz (low whistle, bouzouki, akordeon), Paweł Litwinienko (gitara basowa), D.J.S.(wokal, gitara), Brian Lalor (IRL) – singer-songwriter z Portlaois, autor piosenek, gitarzysta i Jack Doherty (IRL/US) – irlandzko-amerykański multiinstrumentalista oraz autor piosenek. Start o godz. 21. Wstęp wolny,

Poranki Młodego Widza

W niedzielę RCK zaprasza najmłodszych widzów na familijny film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”. Start godz. 11. Bilety kosztują 10 zł.

Dziadek do orzechów

W niedzielę o godz. 17, po raz drugi będzie można zobaczyć widowisko taneczne „Dziadek do orzechów”  w wykonaniu zespołów Swan Dance i Black Swan.

„Dziadek do orzechów” to najsłynniejsze przedstawienie znane zarówno dzieciom jak i dorosłym, wystawiane w okresie bożonarodzeniowym na najsłynniejszych scenach baletowych teatrów na całym świecie. W spektaklu zobaczymy młodych tancerzy z grup Swan Dance i Black Swan przygotowanych przez Martę Herbowską. Na scenie pojawią się również rodzice, przyjaciele i dawni wychowankowie obu grup. Bilety kosztują 10 zł.

Kino Wybrzeże

Dziś kino Wybrzeże zaczyna grać film „Piękna i bestia”. Będzie można go oglądać o godz. 15.30 i 18. O godz. 20.20 wyświetlony będzie film „Chata”. Bilety kosztują 16 zł dla dorosłych i 10 zł dla dzieci.

Na zdjęciu muzycy, którzy jutro zagrają w Tawernie Fiddler’s Green. 

Fot. Tawerna Fiddler’s Green

 

obchody marcowe - Cały weekend w jednym miejscu

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend