500 złotych becikowego i darmowa komunikacja powyżej 60 roku życia. Radni będą głosować prospołeczne projekty zaraz po świętach Wielkanocnych

Jeżeli radni podczas sesji Rady Miasta 24 kwietnia zagłosują za projektami uchwał prezydent Kołobrzegu, od 1 lipca będzie wypłacane tzw. becikowe. 500 złotych dostaną rodzice, którzy będą posiadać Kołobrzeską Kartę Mieszkańca. Innych wymagań nie ma.

Na najbliższej sesji mają pojawić się pierwsze projekty uchwał wprowadzające ulgi i przywileje, z których w ramach Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca mają wkrótce korzystać kołobrzeżanie. Jednym z nich jest jednorazowe becikowe dla każdego dziecka, które urodzi się po 1 lipca i które będzie wypłacane rodzicom bez względu na wysokość dochodów i liczbę posiadanych dzieci. Jedynym warunkiem jest posiadanie Karty Mieszkańca.

Co jeszcze? Kolejnym projektem z tego prospołecznego programu, który zapowiedziała jeszcze podczas ostatniej kampanii wyborczej prezydent Kołobrzegu, jest zniesienie złotówki za opiekę przedszkolną i darmowa komunikacja dla osób powyżej 60-tego roku życia. Te projekty uchwał również trafiły do programu najbliższej sesji Rady.

Ile to będzie kosztować?

Zakładając, że w Kołobrzegu średnio rodzi się ok. 300 dzieci rocznie, magistrat wyliczył, że do końca roku na becikowe wyda w sumie 100 tys. zł. Zrezygnowanie ze złotówki za godzinę opieki nad dzieckiem w przedszkolach (przypomnijmy, że pierwsze 6 godzin jest darmowe) będzie kosztowało miejski budżet 180 tys. zł.
Z kolei darmowa komunikacja dla osób w wieku 60 plus to koszt 250 tys. zł

Na całą Kartę Mieszkańca planowane jest wydanie około miliona zł z budżetu.

 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend