58 lat bez sali. W końcu rusza jej budowa

Dziś wbito pierwszą, symboliczną łopatę pod budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3. Pracownicy firmy budowlanej pojawią się tu w piątek. Sala ma być gotowa do końca 2018 roku.

Dokładnie w południe prezydent Kołobrzegu, dyrektorka i nauczyciele „Trójki”, miejscy urzędnicy i  rodzice uczniów wbili w ziemię pierwszą łopatę pod budowę sali gimnastycznej przy SP nr 3. A dosłownie pół godziny wcześniej w gabinecie prezydenta została podpisana umowa z wykonawcą tej tak wyczekiwanej przez dzieci, ich rodziców i nauczycieli, miejskiej inwestycji. Wybuduje ją Przedsiębiorstwo Budowlane „IN – TECH” ze Świdwina.

– Nie ma odwrotu – mówił prezydent Kołobrzegu, a jego słowa wywołały gromkie brawa – Wkrótce dzieci Szkoły Podstawowej nr 3 będą miały swoją salę gimnastyczną.

Przypomnijmy, „Trójka” jako jedyna w mieście szkoła nie dysponuje własną salą do ćwiczeń – jej uczniowie muszą korzystać z sali za Urzędem Miasta, albo z Hali Sportowej przy ul. Wąskiej. Po latach starań, w piątek rusza więc budowa. Wykonawcę tej miejskiej inwestycji udało się znaleźć dopiero w czwartym przetargu. Miasto zapłaci za nią 6 mln 294 tys. zł. Sala ma być gotowa do końca przyszłego roku.

Zakres robót obejmuje budowę jednopiętrowego budynku. Parter (powierzchnia 823 m kw.) to przede wszystkim wspomniana sala sportowa (wymiar boiska 17 x 34 m). Dodatkowo jest tu miejsce jeszcze na szatnie z natryskami i magazyn sprzętu. Z kolei na pierwszym piętrze (powierzchnia 204,94 m kw.)  będzie m.in. pokój nauczyciela w-f, wc ogólnodostępne i sala wielofunkcyjna.

Z początkiem budowy zniknie plac zabaw dla dzieci (urządzenia do zabaw i ćwiczeń zostaną przeniesione na inny plac), zostanie rozebrany pawilon handlowy przy ul. Uczniowskiej, a wjazd do tej małej uliczki zostanie przesunięty bliżej ul. Armii Krajowej.

Szkoła w tym miejscu funkcjonuje od 58 lat. I od początku placówka boryka się z problem braku własnej sali gimnastycznej.

Fot. UM

lopata3 - 58 lat bez sali. W końcu rusza jej budowa

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend