Good Vibe Festival wraca do Kołobrzegu. W tym roku impreza potrwa aż dwa dni. 7 i 8 września wystąpią znakomici artyści z kręgu muzyki hip hopowej i alternatywnej.
Good Vibe Festival od siedmiu lat organizowany jest w Koszalinie, ale od dwóch, jego cześć odbywa się także w Kołobrzegu. To efekt współpracy pomiędzy Fundacją Nauka Dla Środowiska z Koszalina, Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu i Urzędem Miejskim w Kołobrzegu.
7 września zapraszamy na tradycyjne już w Kołobrzegu powitanie roku szkolnego rapowym koncertem. Od godziny 18 na scenie plenerowej wystąpią: Avi & Louis Villain, Bonson i Adi Nowak. Wstęp bezpłatny.
8 września zapraszamy wszystkich szukających ciekawych, alternatywnych dźwięków. Od 18 w sali widowiskowej RCK wystąpi duet Nanook Of The North (Hatti Vatti i Stefan Wesołowski) oraz zespół Niemoc. Bilety w cenie 15zł (12zł z kartą mieszkańca) dostępne w kasie RCK i serwisie KupBilecik.pl
Organizator: Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, Fundacja Nauka Dla Środowiska Partner: Shuum Welness Hotel Dofinansowano ze środków Miasta Kołobrzeg. Osoba do kontaktu: Mateusz Prus, tel. 691 813 803, email. mat.prus@gmail.com
Opisy artystów:
Avi & Louis Villain – charyzmatyczny duet artystów, który w swojej muzyce stawia na emocje i niebanalną lirykę, nie zapominając jednocześnie o efektownym brzmieniu. Na początku 2018 roku muzycy wydali własnym sumptem doskonale przyjęty album pt. „Zbiór Pieśni Sycylijskich”. Z tego krążka pochodzą takie utwory jak „Ora Et Labora”, „Monte Christo” czy „Dante” z gościnnym udziałem ReTo. Aktualnie panowie promują swoją najnowszą płytę pt. „Spis Dzieł Sycylijskich”, która ukazała się na rynku 5 lipca 2019 roku.
Bonson (właśc. Damian Kowalski) – jeden z najbardziej aktywnych raperów na polskiej scenie. Artysta o wielu twarzach i wcieleniach, członek zespołów BonSoul, Bonson/Matek, Almost Famous czy Gruz Braders. Od 2008 roku obecny w szczecińskim podziemiu gdzie zbiera pierwsze pozytywne recenzje. W 2011 roku ukazuje się przełomowy dla Bonsona undergroundowy album współtworzony z Matkiem pt. „Historia po pewnej historii” , który odbija się szerokim echem w całym środowisku. Rok wcześniej Bonson nawiązuje współpracę z Soulpetem – tworząc duet BonSoul, który w latach 2010-2016 wypuścił cztery podziemne minialbumy z czego dwa „Lepiej się witać” i „Lepiej nie wnikać” to aktualnie rarytasy dla kolekcjonerów. Równolegle, raper rozpoczyna karierę solową, w efekcie czego w 2016 roku ukazuje się album „Znany i lubiany”, a dwa lata później druga płyta „Postanawia
www.goodvibefestival.pl FB / @GoodVibeFestival IG / @GOODVIBEFESTIVAL
umrzeć”, która debiutuje na pierwszym miejscu listy OLiS. Popularność Damiana przekłada się na debiut na wielkim ekranie, w drugoplanowej roli w filmie Patryka Vegi „Kobiety Mafii 2”. W 2018 roku Bonson wiąże się z wytwórnią Asfalt Records. Pierwszym owocem współpracy jest album BonSoul – Restart, którego premiera zaplanowana jest na 12 września 2019 roku. Rap Bonsona można określić mianem hardkorowego, ale też mocno refleksyjnego i emocjonalnego. Raper bardzo chętnie opowiada o swoim życiu, przeważnie w sposób bardzo gorzki i nostalgiczny. Ponadto odważnie dzieli się ze słuchaczami swoimi poglądami na życie, często bezceremonialnie i dosadnie.
Adi Nowak to nietypowy raper z Poznania, który przykłada ogromną wagę do warstwy lirycznej swoich tekstów, umiejętnie poruszając się po typowych ludzkich sprawach i damsko-męskich relacjach, nie zapominając o zabawie słowem, w której nie ma sobie równych.
Debiutancka epka „Nienajprawdziwsze” znienacka zatrzęsła krajową sceną, aby w krótkim czasie wygenerować miliony odtworzeń i zwrócić na niego uwagę szerokiej gamy słuchaczy, mediów muzycznych, stacji radiowych, legendarnej wytwórni Asfalt Records, a nawet innych raperów doceniających unikatowy styl Adiego – sam Quebonafide wspomniał go nawet w utworze Znaki Zapytania, a mem „Quebo do dziś żałuje” opanował komentarze na youtube.
Po debiutanckiej epce wydał dobrze przyjęty album VR w Asfalcie, w którym rozliczył się z przeszłością i napotkał na swojej drodze szeroko uzdolnionego artystę z Łodzi o ksywie barvinsky. Muzyczna chemia zaowocowała wspólnym albumem „ĆVIR”, który ujrzał światło dzienne 10 listopada 2017 roku nakładem Asfalt Records. Po świetnym przyjęciu koncepcyjnego „Ćvira”, stworzonego na współę z barvinskym, Adi na dobre zadomowił się na scenie, potwierdzając nieprzypadkowość jego poprzednich, wydawałoby się, nieco chaotycznych wybryków. Unikalna charyzma, bezpruderyjność w wyrażaniu swoich myśli, artystyczna dojrzałość i nieprzewidywalność, na której poznać się mogli obecni na jego koncertach, perspektywa uczestnika życia – zawadiackiego złodziejaszka płynnie wchodzącego w dorosłość i jego obserwacje, ubrane w najwyższej jakości gry słowne, do których nas przyzwyczaił – zostają wyrzucone do KOSHA.
KOSH to LP składające się z 12 premierowych utworów. Jest głębokim oddechem po poprzednim albumie, miejscem dla muzycznej i lirycznej zabawy, jednocześnie zabiegiem badającym grunt i reakcje słuchaczy na schizofreniczną postawę artysty – balansującą między niskowibracyjnie myślącym i postępującym hedonistą a dojrzałym – trzeźwo, ambitnie i skutecznie myślącym nauczycielem życia dla ogłupianych mas w dobie Internetu oraz dostępu do wszelkich dóbr i zeł.
www.goodvibefestival.pl FB / @GoodVibeFestival IG / @GOODVIBEFESTIVAL
Nanook Of The North – Projekt powstał z inicjatywy Sopot Film Festival – muzyków zaproszono do wykonania improwizowanego podkładu muzycznego do klasycznego dokumentu Roberta J. Flaherty’ego z 1922 r. pt. Nanuk z Północy (Nanook of the North). Aby wiernie oddać i pogłębić atmosferę filmu, duet udał się na Islandię – album nagrano w Reykjavíku, a zmiksowano na Grenlandii. Pomimo uchwycenia klimatu mroźnego pustkowia przedstawionego na filmie, album ma charakter bardziej uniwersalny i nie wpada w pułapkę dystopijnych pejzaży miejskich. Nanook of the North przywołuje bogactwo obrazów, scenariuszy i klimatów podobnie jak kolejne sceny filmu.
Niemoc – elektroniczno-gitarowe trio z Zielonej Góry, Filip Awłas, Michał Drozda i Radek Reguła łączą oniryczną, lekko egzotyczną atmosferę z wyraźnymi wpływami muzyki tanecznej, post-punka i shoegaze. Dzięki doświadczeniom scenicznym i studyjnym zespół dorobił się własnego, charakterystycznego brzmienia, po którym natychmiast można rozpoznać ich utwory. Zespół konsekwentnie budował swój katalog, utwory Niemocy ukazały się m.in. nakładem Father And Sons Records And Tapes, Brennessel czy MOST. To jednak przede wszystkim koncerty stały się mocą napędową zespołu. Instrumentalne, melodyjne formy przysporzyły Niemocy fanów zarówno wśród amatorów gitarowych brzmień jak i publiki klubowej. Niemoc wystąpiła m.in. na Openerze, węgierskim Sziget, OFF Festivalu, Nowej Muzyce oraz supportowała m.in. M83, zaś w sieci można znaleźć sesje nagrywane m.in. dla Boiler Room, Sofar Sounds czy Pegaza. Rok 2019 jest dla Niemocy nowym otwarciem. Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EPek, 25 kwietnia zespół zadebiutował płytą długogrającą pt. „Baśnie”. Płytę zapowiadał singiel „Miss Żużla”. „Baśnie” przyniosły słuchaczom 8 utworów, zarówno premierowych, jak i tych znanych dotychczasowym fanom zespołu.