Znieważył policjantów, utrudniał interwencję. 26-latek został przekazany Straży Granicznej

You are currently viewing Znieważył policjantów, utrudniał interwencję. 26-latek został przekazany Straży Granicznej

Podczas długiego weekendu majowego policjanci z Kołobrzegu podjęli interwencję wobec 26-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna w trakcie czynności znieważył funkcjonariuszy słowami powszechnie uważanymi za wulgarne, utrudniał przebieg interwencji, nie stosował się do poleceń oraz nie posiadał przy sobie dokumentu tożsamości.

W związku z jego zachowaniem policjanci przedstawili mu zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Odpowie również za popełnione wykroczenia związane z utrudnianiem interwencji oraz niewykonywanie przez cudzoziemca obowiązków ustawowych.

Jak ustalili funkcjonariusze, 26-latek przebywał na terytorium Polski legalnie, jednak na swoim koncie miał liczne przestępstwa i wykroczenia. Analiza zgromadzonych materiałów oraz dotychczasowego zachowania mężczyzny doprowadziła do podjęcia dalszych działań administracyjnych.

W związku z powyższym Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu skierował do Straży Granicznej wniosek o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu do kraju pochodzenia. Podstawą działań jest art. 302 ust. 1 pkt 9 Ustawy o cudzoziemcach, zgodnie z którym zachodzą okoliczności uzasadniające wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu.

Po wykonaniu czynności procesowych 26-letni obywatel Ukrainy został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej. 

Dodaj komentarz