Akcja „Czyste plaże” WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)

Czwarty rok z rzędu wolontariusze WWF Polska z Kołobrzegu i gminy Kołobrzeg wyruszyli brzegiem morza by posprzątać plażę i wydmy. W tym roku akcji towarzyszyła zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt. Powstały też budki dla nietoperzy, które zostaną rozwieszone na terenie gminy Kołobrzeg.

W niedzielę wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF i ochotnicy, którzy dołączyli do akcji już po raz czwarty zorganizowali akcję „Czysta Plaża”. Podczas sprzątania wybrzeża od Mrzeżyna do Dźwirzyna i od Kołobrzegu do Dźwirzyna zebrano w sumie przeszło 3600 litrów śmieci. Do worków trafiały głównie folie, puszki i opakowania plastikowe.
– Od czterech lat przeprowadzamy akcję „Czyste Plaże” i co roku tych śmieci jest mniej – ocenia Monika Kocur wolontariuszka z Błękitnego Patrolu WWF Polska. 

Do akcji dołączyli m.in. działacze Greenpeace Polska. Wsparła ją też Gmina Kołobrzeg. 
– Chcielibyśmy bardzo podziękować naszemu wójtowi i jego zastępcy – dodaje Monika Kocur – Bez wsparcia gminy nie udałoby nam się przeprowadzić na taką skalę i tak sprawnie całego wydarzenia.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego, a także przyległych do niego terenów plaż i wydm. Zgodnie z tradycją cała akcja zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem oraz ogniskiem na terenie ośrodka Biała Mewa.

Fot. Marek Augustyniak

8a - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)9a - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)10a - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)11 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)14a - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)17 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)19 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)20 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)21 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)24 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)39a - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)40c - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)25a - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)26a - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)27 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)29b - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)31 1 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)33x - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)34 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)35 1 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)37 1 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)45 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)48 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)50 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)49 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)42b - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)56 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)55 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)52 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)44 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)43 - Akcja "Czyste plaże" WWF Polska. Jest coraz lepiej! (+zdjęcia)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend