W sumie 2,5 mln złotych na targowisko przy ul. Trzebiatowskiej. Za takie pieniądze da się tu sporo zrobić

Wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa podpisał umowy na dofinansowanie ze środków PROW modernizacji lokalnych targowisk. Na liście jest m.in. kołobrzeski rynek przy ul. Trzebiatowskiej.  

Do Kołobrzegu trafi milion złotych. Kolejne 1,5 miliona złotych w przyszłym roku chce dołożyć Urząd Miasta. W sumie za 2,5 mln złotych targowisko przy ul. Trzebiatowskiej ma zostać gruntownie zmodernizowane. 

– Wstępnie planujemy wymienić nawierzchnię, postawić ok. 20-30 nowych boksów, zrobić nowe zadaszone stoiska i poprawić zaplecze socjalne – powiedział nam Piotr Lewandowski, dyrektor d/s administracyjnych w Miejskim Zakładzie Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska, który zarządza targowiskiem. 

Dziś nie wiadomo jeszcze co z parkingiem po lewej stronie targowiska. Teren ten należy do Orlenu. Jeżeli miasto chciałoby  również je wyremontować musiałoby wcześniej dokonać np. zamiany nieruchomości z paliwowym gigantem. 

Remont planowo miałby zakończyć się do końca 2019 roku. 

W regionie na podobne inwestycje wsparcie dostanie 12 miast. Dzięki unijnemu dofinansowaniu ma powstać infrastruktura, która pozwoli na promocję lokalnych produktów.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend