Aleja drzew między jezdniami ul. Myśliwskiej? Pomysł, który może zmienić krajobraz dzielnicy

Ulicą Myśliwską dojeżdżamy do dzielnicy Ogrody lub dalej (już ul. Fredry) nad samo morze. Codziennie panuje tu duży ruch samochodów i pieszych, również turystów, którzy tędy dostają się do dzielnicy uzdrowiskowej. Sama okolica jednak nie przypomina w niczym kurortu.

Teraz to ma się zmienić. O wykorzystaniu pasa zieleni dzielącego jezdnie ul. Myśliwskiej na nowe nasadzenia drzew mówiła ogrodnik miejska Monika Buśko-Kuś. Dziś w tej sprawie odbyło się spotkanie w gabinecie starosty kołobrzeskiego.

W spotkaniu wzięła udział również projektantka Agnieszka Wiśniewska. Omawiano projekt zagospodarowania nie tylko terenu w ciągu drogi, ale również skweru przy ulicy Myśliwskiej.


– Spotkanie dotyczyło nadania ulicy Myśliwskiej od Ronda Solidarności do przejazdu kolejowego, nowego wyglądu, uporządkowania roślinności i stworzenia nowej alei drzew, których tak brakuje w naszym mieście. Chcemy, aby powstał tam nowy zielony teren wypoczynkowy dla mieszkańców, a w pasie rozdzielającym jezdnię zasadzimy drzewa i nadamy temu miejscu zupełnie inny ton przestrzenny. W tym celu poprosiłem ogrodnika miejskiego o konsultację. Przedyskutowaliśmy odmiany drzew, które posadzimy oraz rodzaj nasadzeń, podświetlenia i małej architektury, aby ten obszar wpisywał się w całość projektowanej w Kołobrzegu zieleni i zachował nadmorski charakter roślinności. – mówi starosta Tomasz Tamborski.

Do tematu wrócimy.

DSC 4249 1024x680 - Aleja drzew między jezdniami ul. Myśliwskiej? Pomysł, który może zmienić krajobraz dzielnicy

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend