Handel w strefie uzdrowiskowej po nowemu. Kiedy przetarg na punkty handlowo-gastronomiczne?

Do końca tego miesiąca Urząd Miasta ma wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich ogłosić konkurs na wygląd punktów handlowo-gastronomicznych w strefie uzdrowiskowej.

Fot. Archiwum/Marek Augustyniak. Na zdjęciu promenada Rodziewiczówny.

22 nowe miejsca, gdzie handel i usługi gastronomiczne będą dozwolone, zostały już wskazane przez urzędników wzdłuż promenady ul. Marii Rodziewiczówny, ul. Sikorskiego i A. Fredry. Znajdują się m.in. przy ośrodku Gryf, Morskim Oku (w miejscu, gdzie wciąż jeszcze są fundamenty po obiekcie, który stał tam przed laty), Straży Granicznej, sanatorium Mewa i kortach tenisowych. W ramach porządkowania handlu na miejskich działkach uwzględniono też kolejnych 10 miejsc w strefie uzdrowiskowej, które już funkcjonują (razem będzie więc ich ok. 33).

Jednolity wygląd punktów zaprojektują architekci

Do końca tego miesiąca magistrat ma ogłosić konkurs architektoniczny. Jego uczestnicy będą mieli za zadanie zaprojektowanie wyglądu punktów handlowo-gastronomicznych, które następnie staną w wymienionych przed chwilą lokalizacjach. Mają być jednolite i nawiązywać do uzdrowiskowego charakteru naszego kurortu.

W czwartym kwartale tego roku ma się odbyć przetarg nieograniczony na ich dzierżawę. Będzie mógł w nim wziąć udział dosłownie każdy, nie tylko mieszkańcy Kołobrzegu. Zwycięzcy, którzy zaoferują najwyższą stawkę czynszu, podpiszą z miastem 9-letnia umowę. Na swój koszt i według zwycięskiego projektu będą musieli wykonać swoje punkty handlowe lub gastronomiczne.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend