Ambitni karatecy z klubu Morote przywieźli z Berlina cztery medale. Gratulacje!

Olbrzymi sukces zawodników klubu Morote Głowaczewo, którzy na międzynarodowych zawodach karate w Berlinie zdobyli cztery medale!

W miniony weekend odbył się 16. International Banzai Cup Berlin 2021, w którym wzięło udział ponad 1000 zawodniczek i zawodników ze 165 klubów z całej Europy. Fantastycznie spisali się zawodnicy z Głowaczewa, którzy zdobyli cztery z sześciu medali wywalczonych przez Polaków na tym turnieju, dzięki czemu Morote zostało sklasyfikowane najwyżej z polskich klubów.

Złoty medal w kategorii kumite chłopców U8 zdobył Mikołaj Szymanek, który w finale pokonał zawodnika gospodarzy 5-3! O mały włos, finał byłby wewnętrzną sprawą klubu, gdyż Przemek Spadło prowadził w półfinale, lecz w ostatnich sekundach walki się zagapił i przeciwnik zdołał zremisować 5-5, co przy jego pierwszym zdobytym punkcie (senshu) dało mu awans dalej.

Ostatecznie trzecie miejsce dla Przemka, który pokazał ofensywne karate, wygrywając przed czasem walkę o brązowy medal 8-0! Srebrny medal w kategorii kumite chłopców U12 -33 kg zdobył 10 letni Maksym Piłat, nie tracąc w turnieju żadnego punktu. Niestety w finale zremisowanym 0-0 z zawodnikiem Niemiec, sędziowie wskazali na rywala.

Rewelacyjnie w kumite kobiet U14 +55kg spisała się Alicja Jarema, która była bardzo blisko finału, wygrywając półfinał z zawodniczką z Luksemburga, lecz niestety w ostatniej sekundzie otrzymała czwarta karę i musiała zadowolić się brązowym medalem.

Coraz lepiej radzi sobie Tymon Lorbiecki, który  po pokonaniu rywala z Włoch, w drugiej rundzie musiał uznać wyższość Szwajcara. Tym razem bez medalu wrócił najbardziej utytułowany zawodnik klubu Wiktor Wojarski, który w pierwszej rundzie przegrał 2-1 z zawodnikiem z Szwajcarii.

15 1024x683 - Ambitni karatecy z klubu Morote przywieźli z Berlina cztery medale. Gratulacje!
brl 737x1024 - Ambitni karatecy z klubu Morote przywieźli z Berlina cztery medale. Gratulacje!

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend