Biesiada i Gonitwa Łososiowa już w najbliższą sobotę

You are currently viewing Biesiada i Gonitwa Łososiowa już w najbliższą sobotę

W sobotę (21 lipca) gmina Dygowo zaprasza na kolejną edycję Ogólnopolskich Wędkarskich Zawodów Spinningowych i towarzyszącą im wielką Gonitwę Łososiową.

To wielka gratka dla zapalonych wędkarzy i sportowców. Co roku impreza w gminie Dygowo ściąga nad Parsęte rzesze miłośników wędkowania i aktywnego wypoczynku.

Wędkarze wyruszą na łowisko w sobotę o godz. 6.15. Będą łowić do godz. 13 na terenie wzdłuż rzeki Parsęta, od Elektrowni w Rościnie do mostu drogowego na ul. Młyńskiej w Kołobrzegu. Z kolei zawody sportowe w trzech dyscyplinach – kolarstwo terenowo-górskie, kajakarstwo i bieg – wystartują o godz. 11.30. Uczestnicy Gonitwy będą musieli przebiec 5,3 kilometra, przepłynąć kajakiem 4 i przejechać rowerem rowerem kolejne 12. 

Finał zawodów wędkarskich i sportowych zaplanowano na godz. 14.30 na Placu Wolności w Dygowie. Tu, po ogłoszeniu wyników, pod Pomnikiem Łososia zacznie się Biesiada Łososiowa, konkursy dla dzieci, występy artystyczne, a na koniec zabawa taneczna do białego rana. Wystąpią zespoły „Dygowianie”, „Dąbrówka” i „Mayol”. „O godz. 18 wystąpi zespół disco polo „Spontan”. Godzinę później rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem „Music Lane”.

Dodaj komentarz