Trzech chętnych na rewitalizację Skweru Pana Tadeusza w Podczelu. Mimo to miasto unieważniło przetarg

Trzy oferty wpłynęły na przetarg na rewitalizację Skweru Pana Tadeusza w Podczelu. To dużo, bo ostatnio chętnych na samorządowe zamówienia raczej brakuje. Mimo to Urząd Miasta przetarg unieważnił.

Na zdjęciu kadr z filmu „Pan Tadeusz”. Na skwerze ma stanąć figura Zosi, jednej z bohaterek poematu epickiego Adama Mickiewicz „Pan Tadeusz”.

Wszystkie trzy firmy, które złożyły oferty wyceniły prace rewitalizacyjne skweru dużo wyżej niż szacowało miasto  – najtańsza opiewała na 1,95 mln zł, najdroższa na blisko 2,1 mln zł. Magistrat uznał, że to za drogo i przetarg unieważnił.

Kołobrzeski magistrat pieniądze na dofinansowanie rewitalizacji skweru w Podczelu otrzymał z programu „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty” w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Jest to ponad 1,4 mln zł. Ale z tej samej puli ma być jeszcze dofinansowany projekt upiększenia i poprawy bezpieczeństwa ul. Aleja Św. Jana Pawła II w centrum Kołobrzegu.

Rewitalizacja skweru Pana Tadeusza obejmuje m.in. remont nawierzchni, budowę nawierzchni alejek z kostki brukowej betonowej, montaż zdemontowanych wcześniej ławek i montaż 13 sztuk nowych i budowę miejsc postojowych przy ul. Wileńskiej 1-3.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend