Byliśmy na szkoleniu w przeciąganiu liny. Zobaczcie wideo, może złapiecie bakcyla…

Przez cały weekend w Głowaczewie trwały treningi w przeciąganiu liny. Sekcja spod Kołobrzegu przygotowała dwudniowe seminarium we współpracy z Polskim Związkiem Przeciągania Liny z Warszawy. Szkolenie prowadzili Dariusz Bajkowski, prezes PZPL i Marek Sitek, wiceprezes PZPL.

W przyszłym roku w RPA odbędą się Mistrzostwa Świata w Przeciąganiu Liny. W Głowaczewie trwają treningi przed tą największą dla tej dyscypliny sportu, imprezą w 2018 roku. Uwaga – wciąż można dołączyć do drużyny i zawalczyć o wyjazd do Afryki Południowej. Wyjazd, tak jak w przypadku każdej kadry narodowej, jest opłacony.

– Uroda tego sportu tkwi między innymi w tym, że można zacząć go trenować w każdym wieku i osiągnąć sukces. Treningi mogą zacząć osoby od 15 roku życia. Górnej granicy praktycznie nie ma. Siła to jest ten parametr organizmu, który zostaje z nami najdłużej – zapewnia Przemysław Spadło, trener sekcji przeciągania liny w Głowaczewie i zawodnik reprezentacji Polski w przeciąganiu liny.  – Chciałbym by w przyszłości nasz region, dzięki prężnie działającemu ośrodkowi Przeciągania Liny, był najlepszy w Polsce

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Treningi odbywają się w Głowaczewie. Na miejscu jest m.in. salka treningowa i siłownia. Więcej informacji na profilu Facebookowym Klubu Morote, sekcja przeciągania liny TUoraz pod nr telefonu: 793380100.

Poniżej publikujemy zdjęcia oraz krótkie zapisy wideo z przebiegu szkolenia, treningów i pojedynków.

1c - Byliśmy na szkoleniu w przeciąganiu liny. Zobaczcie wideo, może złapiecie bakcyla... 2a - Byliśmy na szkoleniu w przeciąganiu liny. Zobaczcie wideo, może złapiecie bakcyla... 3 - Byliśmy na szkoleniu w przeciąganiu liny. Zobaczcie wideo, może złapiecie bakcyla... 4 - Byliśmy na szkoleniu w przeciąganiu liny. Zobaczcie wideo, może złapiecie bakcyla...

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend