Całkiem nowe prezydium Rady Miasta. Jacek Woźniak odwołany

You are currently viewing Całkiem nowe prezydium Rady Miasta. Jacek Woźniak odwołany
  • Post category:Info
  • Post comments:0 Komentarzy

Piotr Lewandowski został nowym przewodniczącym Rady Miasta. Zastąpił Jacka Woźniaka, który został dziś odwołany. Z kolei Krzysztof Plewko, wiceprzewodniczący RM, sam z tej funkcji zrezygnował. Nowymi „wice” (do tej pory był jeden) zostali wybrani Bogdan Błaszczyk i Artur Dąbkowski.

Fot. Archiwum

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta 9 radnych złożyło wniosek o odwołanie Jacka Woźniaka z funkcji przewodniczącego Rady. Uzasadnienie odczytał Artur Dąbkowski (Klub Kołobrzescy Razem):
– Od początku obecnej kadencji jesteśmy świadkami sporu na linii przewodniczący – prezydent miasta, który jest konsekwencją rywalizacji wyborczej jeszcze o stanowiska prezydenta Kołobrzeg. Spór ten stawia pod znakiem zapytania możliwość efektywnej współpracy organu stanowiącego z organem wykonawczym miasta. .(…) Zajmując stanowisko w sporach, jest często naszym zdaniem nieobiektywny, a wykorzystując przysługujące mu jako przewodniczącemu uprawnienia, utrudnia lub uniemożliwia prezentowanie stanowisko swoim oponentom. Trudno oprzeć się wrażeniu, że pan przewodniczący osobiście jeszcze nie pogodził się z przegraną w wyborach prezydenckich.(…)

– Trwa kampania wyborcza do parlamentu, trudno oprzeć się wrażeniu, że chcecie zbić kapitał wyborczy na moim nazwisku.- skomentował sam  Jacek Woźniak.

Głos w sprawie zabrał nieoficjalny koalicjant Jacka Woźniaka, Maciej Bejnarowicz, lider klubu PiS, który stwierdził, że uzasadnienie jest jednym wielkim „zlepkiem emocji” i nie jest merytoryczną opinią. Krzysztof Plewko, całą sytuację nazwał „cyrkiem” i na znak protestu złożył rezygnację z funkcji, którą do dziś pełnił w prezydium Rady Miasta. Jacka Woźniaka broniła również jego klubowa koleżanka, Izabela Zielińska, która podkreśliła, że „nieoficjalnym wnioskodawcą odwołania Woźniaka, jest prezydent Anna Mieczkowska”

Za odwołaniem Jacka Woźniaka głosowało 13 radnych z 19, którzy oddali ważne głosy. Głosowanie było tajne.

Na funkcję nowego przewodniczącego Rady Miasta zgłoszono dwóch kandydatów Macieja Bejnarowicza (klub PiS) i Piotra Lewandowskiego (Kołobrzescy Razem). W głosowaniu tajnym 13 głosami „za” radni wybrali tego drugiego.

Wiceprzewodniczącymi Rady zostali Bogdan Błaszczyk i Artur Dąbkowski (obaj z klubu Kołobrzescy Razem).

Dodaj komentarz