Charytatywnie: Artur Szpilka i Michał Materla przyjadą do Kołobrzegu wesprzeć kolegę w walce z chorobą

Giganci sportów siłowych i sportów walki, 7 kwietnia przyjadą do Kołobrzegu by wesprzeć akcję charytatywną Festiwal Sportów Siłowych „Wycisk dla Kruszyny”, z której dochód zostanie przeznaczony na walkę z nowotworem dla Grzegorza Szymańskiego.

Na zdjęciu Michał Materla, Międzynarodowy Mistrz federacji KSW w kategorii średniej (84 kg) 2012 oraz mistrz turniejowy KSW z 2006 roku. fot. FB/Michał”Magic”Materla.

Grzegorz Szymański jest utytułowanym Strong Manem, v-ce Mistrzem Świata i Europy, organizatorem wielu imprez sportowych – dziś toczy swoją najcięższą w życiu walkę z chorobą. Wesprą go w niej przyjaciele i koledzy.

– Osoby, które zaprosiliśmy nie wahały się. Decyzje zwykle zapadały od razu: przyjeżdżamy – mówi o długiej liście zaproszonych sław jeden z organizatorów akcji Marcin Racinowski – Za przyjazd nie biorą nawet złotówki. Środowisko jest bardzo solidarne, wszyscy życzymy Grześkowi zdrowia i trzymamy za niego kciuki.

Festiwal rozpocznie się turniejem w wyciskaniu wielokrotnym, gdzie panie zmagać się będą ze sztangą o wadze połowy wagi swojego ciała, panowie natomiast będą wyciskać ciężar równy wadze ciała. Jest to kontynuacja Imprezy „Sztanga na molo”.

W międzyczasie na sali sportów walki odbywać się będą seminaria MMA, nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać zaproszonych gości:

– Michał Materla i Tomasz Narkun, czołowi zawodnicy KSW
– Janek Błachowicz, zawodnik zawodowej ligi UFC
– Bersekers Kołobrzeg wraz z Damianem Mieczkowskim, mistrzem Świata w Kickboxingu

Pokaz Strong Man z prezentacją przyjaciół Grzegorza Szymańskiego, czołowi Strong Mani Polski: Maciej Hirsz, Tomasz Lademan, Sebastian Kurek, Krzysztof Jarocki. Podczas pokazów przeprowadzone będą konkurencje Strong Man dla publiczności. Dzieci i młodzież będą mogli też skrzyżować rękawicę z Arturem Szpilką – czołowym pięściarzem wagi ciężkiej.
Całość imprez poprowadzi znany komentator sportowy – Tomasz Perek.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend