Czesi wskazali swoje ulubione plaże na polskim Wybrzeżu. Co piszą o Kołobrzegu?

You are currently viewing Czesi wskazali swoje ulubione plaże na polskim Wybrzeżu. Co piszą o Kołobrzegu?

Od kilku lat rośnie liczba Czechów wypoczywających nad polskim Bałtykiem. Również w Kołobrzegu można spotkać więcej naszych południowych sąsiadów. I wszystko wskazuje na to, że ten trend się utrzyma – liczba rezerwacji pobytów robionych przez Czechów na polskim Wybrzeżu rośnie, a czeskie media rozpisują się o polskich plażach.

„Puls Biznesu” pisze, że czeski serwis Slevomat odnotował wzrost zainteresowania wyjazdami do Polski o ponad 50 proc. rok do roku. Z danych serwisu Dovolena.cz wynika, że liczba rezerwacji zwiększyła się aż o 158 proc. w okresie styczeń-czerwiec 2024.

Z kolei czeski portal turystyczny travelking.cz  swoim czytelnikom zaproponował siedem miejscowości, rozciągających się od krańca woj. zachodniopomorskiego aż po Mierzeję Helską. W zestawieniu najlepszych plaż są:

 • Świnoujście
 • Ustka
 • Hel
 • Kołobrzeg
 • Grzybowo
 • Trzęsacz
 • Sopot

Co Czesi piszą o Kołobrzegu? Zachęcają do pobytu w uzdrowisku, gdzie można znaleźć „długie, szerokie piaszczyste plaże” i możliwość wypożyczenia eleganckich plażowych koszy w stylu lat 30. i 40. ubiegłego wieku. Położona zaledwie kilka kilometrów na zachód od niego wieś Grzybowo to rekomendacja dla amatorów spokojnego wypoczynku. Czeski portal docenił w nim szeroką i czystą plażę.

Opracowanie: OK! Kołobrzeg. Źródło: WPROST.pl, Puls Biznesu, travelking.cz

Ten post ma 10 komentarzy

 1. Grzegorz

  Koncert w porcie?Czy to bezpieczne?

  1. Anonim

   Tak napewno Czesi będą jeździć nad polskie śmierdzące i drogie morze jak mogą jechać do Chorwacji Albani Czarnogóry itd

   1. W80

    No cóż, już jeżdżą. Codziennie widzę po kilkadziesiąt aut na czeskich numerach, wiem bo mieszkam w kołobrzegu.

 2. Mmmmmmm

  Na pewno Czesi przyjeżdżają nad Polskie śmierdzące i drogie polskie może jak mogą jechać do Chorwacji Albani Czarnogóry itd

  1. Rick Hall

   Lecz sie chlopie na glowed,najlepiej jak to zrobisz w Albanii

 3. Tadeusz

  W Świnoujściu śmierdzą gnijące latem glony przy falochronie z wiatrakiem przy szkole windsurfingu, Latem fetor niesamowity, kto chce niech sprawdzi 🤮

 4. Turysta

  O może władze Kołobrzegu zajęli by się chodzeniem z psami które zanieczyszczają odchodami plaże

 5. Mery

  Śmieszne jak się tu wypowiadają, że Czesi na pewno nie jeżdżą. Mieszkam w Czechach i z północy Czech to każdy drugi wali do Polski 😛 w porównaniu do Czech to w Polsce jest „na bogato”. Chorwacja zdrożała i już się im znudziła, choć dalej jest popularna.

 6. Chłopy

  Ja nawet dziś widziałem Czeską rodzinę nad morzem

Dodaj komentarz