Czy Kołobrzeg ma gotowy program wydarzeń z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości?

Takie pytanie prezydentowi Kołobrzegu zadał podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Henryk Bieńkowski (klub Niezależny Kołobrzeg). Oficjalnej odpowiedzi z magistratu jeszcze nie ma, ale nie czekając na nią postanowiliśmy spytać w Urzędzie Miasta i podległych mu jednostkach czy miasto jest gotowe na świętowanie rocznicy.

2018 jest rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tak wynika z uchwały Sejmu. Ponadto w przyszłym roku w sposób szczególny zostaną upamiętnione m.in. prawa kobiet, a patronami 2018 roku są Zbigniew Herbert, Irena Sendlerowa i abp Ignacy Tokarczuk.

Miasta, każdy na swój sposób, upamiętniają rocznicę. Szczecin już w listopadzie 2017 roku ogłosił przygotowania do świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości. Tamtejszy samorząd zdecydował m.in. wesprzeć pomysły mieszkańców i przekazał sto tysięcy złotych na realizacje projektów mieszkańców związanych z obchodami 100-lecia.

Czy Kołobrzeg jest przygotowany? Prawie na półmetku roku nie udało nam się znaleźć spójnego programu uroczystości upamiętniających tę ważną rocznicę.
Jak usłyszeliśmy w Regionalnym Centrum Kultury najbliższe wydarzenie, które ma przypomnieć o tym jubileuszu jest XX Jubileuszowy Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego Kołobrzeg 2018 „Kolorowa Niepodległa” podczas, którego zobaczymy kilkanaście występów patriotycznych. Pozostałe wydarzenia są planowane na jesień. Jakie? Niestety, nie udało nam się dowiedzieć.

Nad programem pracuje też m.in. miejski Wydział Edukacji, Kultury i Sportu. – Program ramowy jest gotowy i w ciągu kilku dni powinien pojawić się na stronie miasta – mówi Michał Kujaczyński z biura prezydenta Kołobrzegu.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend