Czy rower uzdrowiskowy mógłby zastąpić rower miejski? Do jutra można wypełnić ankietę

Jeszcze do jutra można wypełnić kołobrzeską ankietę rowerową dotyczącą korzystania z roweru i ścieżek rowerowych.

Kwestionariusz przygotował Urząd Miasta, który w ten sposób chce poznać nasze spostrzeżenia i opinie. Pytania dotyczą wielu kwestii, miedzy innymi ścieżek rowerowych, roweru miejskiego czy bezpieczeństwa. Jedno z kluczowych pytań, z jakim wcześniej czy później zmierzą się urzędnicy, to co dalej z miejskim rowerem, który traci na popularności? Jak go zmodernizować, uatrakcyjnić, zmienić, byśmy nadal chcieli z niego korzystać? Jeżeli macie jakiś pomysł, podzielcie się nim wypełniając ankietę. Czas na to mija jutro.

Link do ankiety: https://bo.kolobrzeg.pl/konsultacje/018acb07-42f9-46c0-8a92-e30d8b110088

Miejski rower coraz mniej popularny

Spadająca popularność miejskiego roweru to prawdopodobnie po części zasługa elektrycznych hulajnóg, które przejęły część transportu osobistego. Najświeższe dane o liczbie wypożyczeń mamy na koniec września 2023 roku – system miejskiego roweru od początku roku odnotował ich – 38 tys. 810 (w tym w lipcu i sierpniu system odnotował 18 tys. 700). Ta liczba dużo się już nie zmieni, tym bardziej że rowery zostaną zabrane w listopadzie. Zimę spędzą w magazynie.

W 2022 r. z miejskiego roweru skorzystano 46 tys. 232. To więcej niż w tym rok, ale dużo mniej niż rok wcześniej – w 2021 z miejskich jednośladów skorzystano 56 tys. 560.

Rower miejski, a może rower uzdrowiskowy?

To tylko luźna myśl. ale jeżeli rower miejski faktycznie stanie się zbyt drogi do utrzymania, a liczba osób, które z niego korzystają znikoma, rower miejski mógłby zostać zastąpiony przez skromniejszą wersję roweru uzdrowiskowego? Stacje rowerowe stanęłyby w dzielnicy ośrodków i pensjonatów oferując darmowy (w ramach opłaty uzdrowiskowej) transport osobisty?
-Jeżeli taka propozycja by się pojawiła, chętnie udostępnię kawałek swojej działki na stację rowerową – mówi nam jeden z właścicieli pensjonatów. – To dobra promocja, a też łatwiej byłoby namówić ludzi do zostawienia samochodu na parkingu i nie pchanie się wszędzie autem.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend