Czy rower uzdrowiskowy mógłby zastąpić rower miejski? Do jutra można wypełnić ankietę

You are currently viewing Czy rower uzdrowiskowy mógłby zastąpić rower miejski? Do jutra można wypełnić ankietę

Jeszcze do jutra można wypełnić kołobrzeską ankietę rowerową dotyczącą korzystania z roweru i ścieżek rowerowych.

Kwestionariusz przygotował Urząd Miasta, który w ten sposób chce poznać nasze spostrzeżenia i opinie. Pytania dotyczą wielu kwestii, miedzy innymi ścieżek rowerowych, roweru miejskiego czy bezpieczeństwa. Jedno z kluczowych pytań, z jakim wcześniej czy później zmierzą się urzędnicy, to co dalej z miejskim rowerem, który traci na popularności? Jak go zmodernizować, uatrakcyjnić, zmienić, byśmy nadal chcieli z niego korzystać? Jeżeli macie jakiś pomysł, podzielcie się nim wypełniając ankietę. Czas na to mija jutro.

Link do ankiety: https://bo.kolobrzeg.pl/konsultacje/018acb07-42f9-46c0-8a92-e30d8b110088

Miejski rower coraz mniej popularny

Spadająca popularność miejskiego roweru to prawdopodobnie po części zasługa elektrycznych hulajnóg, które przejęły część transportu osobistego. Najświeższe dane o liczbie wypożyczeń mamy na koniec września 2023 roku – system miejskiego roweru od początku roku odnotował ich – 38 tys. 810 (w tym w lipcu i sierpniu system odnotował 18 tys. 700). Ta liczba dużo się już nie zmieni, tym bardziej że rowery zostaną zabrane w listopadzie. Zimę spędzą w magazynie.

W 2022 r. z miejskiego roweru skorzystano 46 tys. 232. To więcej niż w tym rok, ale dużo mniej niż rok wcześniej – w 2021 z miejskich jednośladów skorzystano 56 tys. 560.

Rower miejski, a może rower uzdrowiskowy?

To tylko luźna myśl. ale jeżeli rower miejski faktycznie stanie się zbyt drogi do utrzymania, a liczba osób, które z niego korzystają znikoma, rower miejski mógłby zostać zastąpiony przez skromniejszą wersję roweru uzdrowiskowego? Stacje rowerowe stanęłyby w dzielnicy ośrodków i pensjonatów oferując darmowy (w ramach opłaty uzdrowiskowej) transport osobisty?
-Jeżeli taka propozycja by się pojawiła, chętnie udostępnię kawałek swojej działki na stację rowerową – mówi nam jeden z właścicieli pensjonatów. – To dobra promocja, a też łatwiej byłoby namówić ludzi do zostawienia samochodu na parkingu i nie pchanie się wszędzie autem.

Dodaj komentarz