Dodatkowe 100 tys. złotych od miasta dla piłkarskiej Kotwicy

Miejski Klub Piłkarski Kotwica dostanie od miasta dodatkowe 100 tys. złotych na ratowanie finansów klubu.

Na zdjęciu kalendarze na 2018 rok, które fani MKP Kotwica mogą kupować by wesprzeć klub. 

Na ostatniej sesji Rady Miasta radni zdecydowali się przekazać piłkarskiej Kotwicy dodatkowe 100 tys. złotych na zabezpieczenie wynagrodzeń dla zawodników. Natomiast pieniądze na zobowiązania wobec wierzycieli zarząd klubu będzie musiał znaleźć sam. Klub potrzebuje jeszcze przynajmniej dwa razy tyle.

To nie jedyne koło ratunkowe, jakie rzucił borykającej się z kłopotami finansowymi Kotwicy kołobrzeski magistrat. Przypomnijmy, w połowie października prezydent Kołobrzegu zgodził się umorzyć dług klubu wobec Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za korzystanie z pomieszczeń na miejskim stadionie. Klub był dłużny MOSiRowi ponad 4,4 tys. zł.  W sumie klub z kasy miasta na swoją działalność otrzymał już w tym roku 1,4 mln zł.

Sama Kotwica też stara się podreperować swoje finanse wypuszczając na rynek m.in. klubowe gadżety.  Jednym z nich jest kalendarz na 2018 roku z logo klubu (na zdj.). Fani mogą je kupić w siedzibie klubu oraz sklepiku w hali Milenium przy ul. Łopuskiego. Cena 20 zł (trójdzielny) i 17 zł (jednodzielny).

Fot. MPK Kotwica

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend