Drugie podejście do przebudowy placu zabaw przy ul. Dubois. Tym razem się uda?

Czy kolejne podejście do wyłonienia wykonawcy nowego placu zabaw przy ul. Dubois (skwer za Muzeum Oręża Polskiego) zakończy się sukcesem? Do dziś firmy zainteresowane tym miejskim zleceniem mogły składać oferty. Wpłynęła jedna.

Miasto teraz jest gotowe wydać na budowę placu zabaw przy ul. Dubois 2,27 mln zł. Od poprzedniego przetargu zwiększyło więc budżet o 800 tys. zł. Jedyną ofertę złożyła ta sama firma, co poprzednio, czyli JBero z Gdańska. Zażądała ona za wykonanie zlecenia dokładnie 2 485 830, 00 zł.

Przypomnijmy, że poprzedni przetarg został unieważniony ponieważ JBero, zaproponowało wykonanie niektórych zabawek z materiałów innych niż miasto wskazało w zamówieniu.

Czy teraz firma z Gdańska skorygowała swoją ofertę i zostanie ona zaakceptowana przez kołobrzeski magistrat, no i czy urzędnicy zdecydują się dołożyć kolejne 200 tys. zł? Rozstrzygnięcie przetargu poznamy w kolejnych dniach. Urzędnicy muszą sprawdzić też czy oferta została przygotowana i złożona zgodnie z przepisami prawa o zamówieniach publicznych.

Przypomnijmy, że plac, który ma powstać przy ul. Dubois, wyraźnie różni się od innych tego typu miejsc dla najmłodszych w Kołobrzegu. Oryginalny projekt z niespotykanymi dotąd w kurorcie przestrzennymi zabawkami plenerowymi, zaprojektowała Monika Buśko-Kuś.

Tak plac zabaw przy ul. Dubois wygląda dziś (zdj. pod tekstem). Projekt nowego miejsca zabaw w tym miejscu zakłada aranżację nie tylko tego fragmentu, na którym stoi multifunkcyjna zabawka plenerowa, ale też całego terenu skweru.

t3 scaled e1631874262234 1024x681 - Drugie podejście do przebudowy placu zabaw przy ul. Dubois. Tym razem się uda?

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend