Wraca sprawa niechcianego masztu telefonii komórkowej przy ul. Ogrodowej (WIDEO)

W marcu tego roku operator telefonii komórkowej P4 poinformował Urząd Miasta, że rezygnuje z postawienia ponad 40-metrowego masztu z nadajnikami na działce przy ul. Ogrodowej. 

Na zdjęciu mieszkańcy osiedla Bocianie Gniazdo oraz nieruchomości przy ul. Ogrodowej, którzy w listopadzie 2019 r. protestowali przeciwko postawieniu masztu w bezpośrednim sąsiedztwie ich domów.

I wydawało się, że sprawa niechcianego przez mieszkańców okolicznych nieruchomości masztu została rozwiązana. Nic z tego. Teraz operator wystąpił do starostwa powiatowego o wydanie pozwolenia na budowę w tym miejscu bazy telefonii komórkowej o wysokości 25,3 metrów n.p.t. wraz z infrastrukturą.

O zmianie planów P4 poinformowała dziś prezydent Kołobrzegu podczas spotkania z mieszkańcami bloku przy ul. Kupieckiej 6-16, którzy protestują przeciwko innemu masztowi, o wysokości 45 metrów nad poziomem morza, który ma powstać przy kołobrzeskiej lokomotywowni (o tym proteście będziemy informować w osobnym tekście).

Prezydent Kołobrzegu zapowiedziała, że skorzysta z prawa odwołania się ws. budowy masztu przy ul. Ogrodowej. Jak udało nam się dowiedzieć, również starostwo ma wątpliwości, co do lokalizacji w bliskim sąsiedztwie domów tego typu konstrukcji. Na negatywną decyzję starostwa może mieć wpływ m.in. fakt, że w grudniu 2019 r. Rada Miasta przyjęła projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru, gdzie miałby stanąć nadajnik ograniczając wysokość zabudowy do 18 m.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend