Dwa tygodnie temu zatańczyły finał. Dziś zapowiadają kolejne działania na rzecz kobiet i zapraszają m.in. na kurs samoobrony

Dwa tygodnie temu zatańczyły na dziedzińcu kołobrzeskiego ratusza na znak protestu przeciwko przemocy. Był to finał ogólnopolskiej akcji One Billion Rising. Dziś okazuje się, że to wcale nie koniec działań na rzecz pokrzywdzonych kobiet w ramach OBR. Będą kolejne.

Akcja One Bilion Rising – Nazywam się Miliard odbywa się w Polsce pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. Finał miał miejsce 19 lutego. W Kołobrzegu jednak kobiety nie powiedziały ostatniego słowa i zapowiadają kolejne działania. 

-Kampania społeczna dotycząca przeciwdziałania przemocy, której doświadczają niektóre kobiety i dziewczęta,  prowadzona będzie w Kołobrzegu przez cały rok 2019 oprócz lipca i sierpnia. – mówi Izabela Zielińska, koordynatorka akcji. – Rozpoczęliśmy działania 1 marca. Będziemy współpracować między innymi z policją czy ze specjalistą do spraw przeciwdziałania przemocy, Jackiem Pawłowskim. Mamy już gotowy program pierwszych zajęć i spotkań.  

Program

-Bezpłatne zajęcia sportowo – taneczne dla uczestniczek akcji w każdy piątek w godz. 18.45-20.00, mała sala taneczna MOSIR.
-Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia poprowadzą instruktorzy z Klubu Sportowego „Szczerek fight team” przy współpracy z dwoma funkcjonariuszami policji: asp. Tomaszem Kwaśnikiem i asp. Mariuszem Rymarzem, którzy w swoim czasie wolnym od pracy zgodzili się na wspólne prowadzenie zajęć. Zajęcia odbywać się będą 7 marca oraz 14 marca. Start o godz.19.00. Adres: ul.1 Maja 47. 

W programie są też m.in. spotkania tematyczne ze wspomnianym przez Izabelę Zielińską, certyfikowanym specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy Jackiem Pawłowskim (Fundacja „Na Przekór Przeciwnościom”). Powstanie również grupa wsparcia dla ofiar przemocy domowej. Wkrótce organizatorki akcji zaproszą również na spotkania tematyczna związane z przeciwdziałaniem przemocy, niebieską kartą, procedurą, jaka obowiązuje przy składaniu zawiadomienia, które prowadzone będą przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Spotkanie te będą otwarte dla mieszkańców. Będziemy o nich informować na bieżąco. 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend