Dwóch mężczyzn i kobieta okradli i pobili niepełnosprawnego mężczyznę. Są już w areszcie

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież i usiłowanie rozboju, do których doszło w weekend. Decyzją prokuratury wobec zatrzymanych zastosowano policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło w sobotę , dzielnicowi otrzymali zgłoszenie o pobiciu i kradzieży telefonu młodemu mężczyźnie poruszającemu się o kulach. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że podczas pobytu w jednym z lokali w Kołobrzegu w dzielnicy uzdrowiskowej został mu skradziony telefon przez nieznaną mu kobietę. Z uwagi na swoją niepełnosprawność nie mógł zdecydowanie zareagować.

Po wyjściu kobiety z lokalu zgłaszający udał się za nią i jej towarzyszami. Cała trójka widząc idącego za nimi właściciela, telefony zawróciła. Po chwili pokrzywdzony został przewrócony i dotkliwie pobity.
Znając rysopisy sprawców, dzielnicowi udali się w miejsca, gdzie mogli przebywać. W trakcie sprawdzania jednego z mieszkań zauważyli, jak przez okno próbuje uciec mężczyzna. Po chwili został zatrzymany wraz z kolegą i sprawczynią kradzieży telefonu. Zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Pokrzywdzony wycenił stratę na 1000 zł. Wczoraj kobieta usłyszała zarzut kradzieży natomiast jej koledzy usiłowania rozboju. Decyzją Prokuratury w Kołobrzegu wobec zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Sprawcom usiłowania rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend