Dyrektor RCK zrezygnował z funkcji. Przez rok będzie tymczasowy szef Centrum

You are currently viewing Dyrektor RCK zrezygnował z funkcji. Przez rok będzie tymczasowy szef Centrum
  • Post category:Info
  • Post comments:1 Komentarz

Dziś na ręce pani prezydent Anny Mieczkowskiej wpłynęła rezygnacja Macieja Fortuny ze stanowiska dyrektora Regionalnego Centrum Kultury. Przypomnijmy, że funkcję szefa tej największej instytucji kultury Fortuna pełnił od 1 kwietnia tego roku.

– Rezygnacja została przyjęta – informuje rzecznik prasowy magistratu.

Do czasu formalnego rozwiązania umowy o pracę (dwa tygodnie) obowiązki dyrektora pełniła będzie, (zgodnie z pełnomocnictwem udzielonym przez Macieja Fortunę) Marta Ostapiec, wicedyrektorka ds. promocji w RCK. Po tym okresie prezydent Anna Mieczkowska obowiązki dyrektora RCK powierzy na rok Tadeuszowi Kielarowi, byłemu dyrektorowi Centrum, dziś wicedyrektorowi ds. kultury.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Marcin

    Przyjechał artysta- dr hab., znany trębacz z Poznania, ze znajomościami i kontaktami w środowisku, nie zna nikogo w Kołobrzegu, obejmuje stanowisko i zastępcy nagle chorują, stara się,ma pomysły, sprowadza muzyków z Poznania, bo ktoś mu podpowiada, że tutejszych nie ma i zaczyna się…. obrażanie – hejnalista, oskarżenia o mobbing, krytyka, ciąganie po komisjach, hejt w lokalnych mediach, grillowanie, trudne pytania po miesiącu pracy, trębacz nie wytrzymuje, idzie na L-4 i rezygnuje, nikt by nie wytrzymał takiej nagonki, strata znanego trębacza z kontaktami w środowisku jazzowym i powrót do status quo, co wy robicie???

Dodaj komentarz