Fashion Revolution Week: Kołobrzeskie wietrzenie szafy

Na ostatni tydzień kwietnia przypada światowy Fashion Revolution Week. W Kołobrzegu z tej okazji 27 kwietnia zaplanowano akcję „Kołobrzeskie wietrzenie szafy”.

Fashion Revolution to organizacja założona w Wielkiej Brytanii po tragicznych wydarzeniach w Bangladeszu, które miały miejsce 24 kwietnia 2013. Kompleks fabryczny Rana Plaza, w którym tysiące osób szyły ubrania m.in. dla polskiej firmy LPP zawalił się, powodując śmierć 1130 pracowników fabryki.

To już szósta rocznica katastrofy fabryki odzieży Rana Plaza w Bangladeszu. Uczcijmy pamięć ponad tysiąca ofiar i budujmy razem odpowiedzialną branżę mody. Domagajmy się od marek transparentności. Czas dowiedzieć się, w jakich warunkach powstają i kto szyje nasze ubrania! #whomademyclothes

W tym roku przypada również szósta edycja Fashion Revolution Week. W dniach 22-28 kwietnia na znak solidarności z ideą odpowiedzialnej mody można założyć swoje ubranie na lewą stronę i pokazać metki marki i producenta na znak wsparcia pozytywnej rewolucji mody, czyli Fashion Revolution. Organizatorzy zachęcają: „Zrób selfie w ubraniu i opublikuj je na swoich kanałach social media – dodaj koniecznie znacznik #whomademyclothes. Pokaż, że nie jest ci obojętne, skąd pochodzą ubrania i dodatki, które nosisz na co dzień. Pytaj marki bezpośrednio: KTO USZYŁ MOJE UBRANIE?”

Niepotrzebne ubrania zajmują miejsce w twojej szafie? Zapraszamy 27 kwietnia do RCK

Nie wiesz co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami? Możesz wziąć udział w #clothesswap i podarować im drugie życie.
Zasady są proste 27 kwietnia przynieś do RCK minimum jedno ubranie (nie ma ograniczenia co do ilości), znajdź coś dla siebie, przymierz i przemyśl czy właśnie tej rzeczy potrzebujesz. Wszystkie ubrania będą wywieszone na holu w RCK. W trakcie wydarzenia będą prowadzone dyskusje na temat mody zrównoważonej, w towarzystwie muzyki oraz przekąsek. Początek wydarzenia o godz. 13. Wstęp wolny.
Współorganizatorzy wydarzenia: Fashion Revolution Poland oraz Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta

Link do strony Rewolucji: https://www.fashionrevolution.org/europe/poland/

fashion - Fashion Revolution Week: Kołobrzeskie wietrzenie szafy

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 16 kwietnia, 13:05 bianca

    Reserved już się zrehabilitowało za tą tragedię.

    Reply this comment
  2. 16 kwietnia, 20:08 Asia

    Grunt, że wnioski zostały wyciągnięte, teraz podobno duży nacisk jest na bezpieczeństwo i sporo pieniędzy na to idzie.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend