Franek Chac z Kołobrzegu wygrał Skills Challenge i pojedzie do USA na mecz ligi NBA

Szkolny Skills Challenge to turniej sprawnościowy dla uczniów szkół podstawowych organizowany wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki od 2013 roku na terenie całego kraju. Celem projektu jest m.in. zachęcenie uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej.

Uczniowie pięćdziesięciu szkół podstawowych zakwalifikowanych do udziału w projekcie, pokonywali na czas specjalnie przygotowany tor sprawnościowy. W każdej ze szkół na podstawie czasu wyłaniany jest zwycięzca, który zdobywa tytuł mistrza szkoły. Dziesięciu szkolnych mistrzów, zostało zakwalifikowanych do Ogólnopolskiego Finału Szkolnego Skills Challenge „Mierz Wysoko”, który odbył się w Łodzi – rodzinnym mieście Marcina Gortata, polskiego koszykarza, który gra w amerykańskiej NBA. Nagrodą dla zwycięzcy, ale również dla nauczyciela wychowania fizycznego jest wyjazd do USA na mecz ligi NBA oraz spotkanie z Marcinem Gortatem.

Turniej wygrał Franciszek Chac, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu, który razem ze swoim nauczycielem Mariuszem Fiedosewiczem, pojedzie do Stanów Zjednoczonych na zaproszenie Marcina Gortata. Gratulujemy!

chac 2 - Franek Chac z Kołobrzegu wygrał Skills Challenge i pojedzie do USA na mecz ligi NBA

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend