Gdzie będzie można pić „pod chmurką” nie narażając się na mandat? Miasto proponuje dwa takie miejsca

Prezydent zaproponował dwa, publiczne miejsca gdzie będzie można spożywać alkohol bez narażania się na mandat. Miasto nie zamierza wprowadzać ograniczeń w nocnej sprzedaży alkoholu i w liczbie wydawanych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Są gotowe trzy projekty uchwał regulujących sprzedaż, spożywanie i konsumpcję alkoholu w Kołobrzegu. Pierwszy z zaproponowanych przez prezydenta Kołobrzegu projektów uchwał dotyczy maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania na Kołobrzegu miejsc jego sprzedaży. Drugi – ograniczenia godzin nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży oraz trzeci w sprawie wprowadzenia odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych.

Dwa pierwsze nic zmieniają – liczba zezwoleń na sprzedaż alkoholu i punktów jego sprzedaży ma pozostać taka sama. Miasto nie zamierza też wprowadzać żadnych ograniczeń w nocnej sprzedaży alkoholu.
W ostatnim, trzecim projekcie uchwały miejscy urzędnicy, po wstępnych konsultacjach (na Facebooku i z Radami Osiedli) zaproponowali dwa miejsca gdzie alkohol będzie można pić poza miejscami do tego wyznaczonymi (ogródki piwne). Są to schody przy molo i deptak wzdłuż ulicy Sułkowskiego, od hotelu Diune do hotelu Arka.

Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie tych trzech projektów uchwał. Potrwają do 31 lipca. Treść uchwał dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Działania kołobrzeskiego magistratu to konsekwencja zmiany ustawy o wychowaniu w trzeźwości, która od marca tego roku wprowadziła szerszy, generalny zakaz spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych. Gmina jednak może wprowadzić pewne wyjątki.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 05 lipca, 12:03 han solo

    wzdłuż sułkowskiego, a gdzie tam można pić, chyba w krzakach

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend