Gmina Kołobrzeg szuka młodych „hakerów”

Pracowania Orange w Drzonowie wygrała dla młodzieży z terenu Gminy Kołobrzeg wartościowe i bezpłatne warsztaty programistycznych z elementami robotyki, które poprowadzą programiści-specjaliści z Fundacji Akademii Młodego Hakera z Warszawy.

No i udało się – pracownia z Drzonowa przeprowadzi takie warsztaty. Odbędą się one w 17 pracowniach z wszystkich 77 pracowni, które znajdują się w całym kraju.

W ferie zimowe (w sobotę 27 stycznia 2018 r. w godzinach od 10.30 do 16.00) przyjedzie z Warszawy do Drzonowa trener, który zabierze naszą młodzież w świat programowania,  przy użyciu komputera  Arduino oraz przekaże pakiet startowy, który umożliwi dalsze samodzielne programistyczne poszukiwania młodych programistów.

W programie 5 godzinnych zajęć zaplanowano warsztat programowania Arduino dla 12 uczestników w wieku 12+, podczas którego stworzymy w parach jeden z trzech projektów:

  • prosty robot dwukołowy zbudowany z wykorzystaniem dwóch serwomechanizmów typu 360 stopni oraz dwóch potencjometrów;
  • choinka, serduszko lub dowolna inna forma z diod led – diody zapalają się sekwencyjnie lub mrugają, prędkość mrugania lub kierunek sekwencji zależy od danych wysyłanych z podłączonego czujnika;
  • prosty robotyczny chwytak zbudowany z wykorzystaniem dwóch serwomechanizmów.

Pracownia zaprasza do udziału w zajęciach młodzież z terenu Gminy Kołobrzeg. Ale uwaga, liczba miejsc jest ograniczona – udział w warsztatach weźmie tylko 12 osób, dlatego o dostaniu się na listę uczestników będzie decydowała kolejność zgłoszeń u Marzeny Przyżyckiej (nr tel. 697 561 772). Udział w zajęciach jest bezpłatny, a Pracownia nie ponosi kosztów transportu uczestników do Drzonowa.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Fundacji Młodego Hakera z Warszawy na ich stronie internetowej pod adresem http://mlodyhaker.pl/

Tekst: Anna Stefaniak-Dołęgowska – liderka Grupy Inicjatywnej Pracowni Orange w Drzonowie ( ze zmianami redakcji).
Zdjęcia: Fundacja Młodego Hakera z Warszawy.

plakat - Gmina Kołobrzeg szuka młodych "hakerów"

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend