Gratulacje! Michał Nowicki przebiegł maraton w krainie wiecznego lodu i zdobył Koronę Maratonów Świata

Michał Nowicki z czasem 4 godziny 26 minut i 4 sekundy przebiegł wymagający maraton na Antarktydzie. To był ostatni bieg potrzebny do tego by skompletować tzw. Koronę Maratonów Świata, czyli biegi na siedmiu kontynentach. Zajął wysokie, 21 miejsce. W biegu wystartowało 112 biegaczy.

Kołobrzeżanin wiadomością o ukończeniu maratonu w krainie wiecznego lodu podzielił się na swoim profilu na Facebooku:
– Antarktyda mnie oczarowała! W najśmielszych snach nie spodziewałem się tak bajecznego i niesamowitego miejsca. Potężne klify, dzikość natury – pingwiny, foki, lwy morskie, wieloryby – tuż obok mnie na wyciągnięcie dłoni, czystość wody i te lazurowe kolory lodowców… tego się nie da opisać – pisze Michał Nowicki – Maraton wyjątkowy pod wieloma względami. Sześć bardzo ciężkich pętli, zmieniająca się jak w kalejdoskopie pogoda. Startowaliśmy w olbrzymiej śnieżycy i przy bardzo silnym wietrze, widoczność 10 metrowa, po 3 kilometrach… miałem po prostu dość i pojawiło się zwątpienie w jego ukończenie. Oczywiście błędem dużym było to, że zachciało mi się biec z czołówką biegu (skąd ja to znam?), średnie tempo po 2 kilometrach oscylowało w granicach 4:25min/km… co szybko zweryfikowało moje plany, ale to było już za późno! (…) Nigdy nie biegłem tak trudnego z profilu maratonu, rzekłbym nawet, że to taki mały górski maraton. Przewyższenia na całej trasie przekraczały 700 metrów. Połówka przebiegnięta w 1h 52min i 32 sekundy była zrobiona zdecydowanie za szybko, co skutkowało na dwóch ostatnich pętlach niestety marszobiegiem… Do tego wszystkiego dochodziło zmieniające się podłoże – od śniegu przez lód, potem ostre kamienie i błoto.
Nie po wynik jednak tam poleciałem, a po ukończenie upragnionego siódmego kontynentu, bardzo się cieszę że pomimo wielu zwątpień (angina która trzyma mnie do dzisiaj, pogoda) udało się tego dokonać.

Projekt zdobycia Korony Maratonów sportowiec z Kołobrzegu ukończył w szaleńczym tempie – całość zajęła mu dokładnie 2 lata i 44 dni. Wcześniej przebiegł:
1. Afryka – Marrakesz – styczeń 2016
2. Europa – Rzym – 2016
3. Ameryka Południowa – Rio de Janeiro – 2016
4. Ameryka Północna – New York – 2016
5. Azja – Singapur – 2016
6. Australia i Oceania – Sydney 2017

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend