Hit! Uzdrowiska zalały Spinnery

Są metalowe lub plastikowe, jednobarwne lub we wzory. Niektóre świecą w nocy. Ceny? Chyba na każdą kieszeń. Na uzdrowiskach można je kupić już za 15 złotych.  

Świat oszalał na punkcie Hand Fidget Spinnerów. Każdy chce go mieć. Nie tylko dzieci, ale także wielu dorosłych.

Czym jest Hand Fidget Spinner? To prosta w konstrukcji obrotowa zabawka, która zdaniem pomysłodawców pomaga opanować stres i skupić się. Dlatego tak szybko zyskała popularność wśród uczniów amerykańskich szkół.

Spinner składa się z czterech łożysk połączonych wytrzymałym plastikiem lub metalem. Wprowadzony w ruch obrotowy, potrafi się bardzo długo kręcić. A gdy na przykład podrzucimy go, będzie długo opadać. Dzieje się tak ze względu na wywołany przez łożyska efekt żyroskopowy.

Za pomocą Fidget Spinnera można wykonywać rozmaite, czasem skomplikowane sztuczki.

– Był tu taki jeden chłopak, który kręcił nim na czole – opowiada kobieta, która sprzedaje m.in. właśnie Hand Fidget Spinnery przy ul. Reymonta – Jego matka była szczęśliwa, bo dziecko oderwało się w końcu od komputera. Zresztą to się powtarza, rodzice chwalą je, bo dzieci nie siedzą już tyle w komputerze czy smartfonie.

Spinnery są na prawie wszystkich stoiskach z zabawkami w strefie uzdrowiskowej. Ceny startują od 15 złotych. Najdroższe jakie znaleźliśmy to metalowy model za 40 zł.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend