I Kołobrzeski Orszak Trzech Króli (wideo)

Dziś ulicami Kołobrzegu po raz pierwszy przeszedł Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy, którzy dołączyli do orszaku, otrzymali symboliczne korony wykonane z papieru i śpiewniki.

Orszak poprowadzili Trzej Królowie na koniach, symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę, którym odpowiadają trzy kolory: czerwony, niebieski i zielony. A zatem uczniowie szkół należących do konkatedralnej parafii mieli stroje w kolorze czerwonym, szkoły należące do parafii św. Marcina, Miłosierdzia Bożego, św. Michała Archanioła w Podczelu oraz Zespół Szkół Morskich – w kolorze niebieskim, a szkoły należące do parafii św. Wojciecha i Podwyższenia Krzyża – w kolorze zielonym.

Orszak podzielony był na dwa etapy. Pierwszy to zatrzymanie przy ratuszu miejskim, gdzie odbyła się scena „Zwiastowania NMP”. Po niej Orszak przeszedł ulicami: Ratuszową, Jana Pawła II, Zwycięzców do Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta, gdzie na scenie plenerowej mogliśmy zobaczyć drugą scenę – „Pokłon Trzech Króli”. Tam też zakończył się I Kołobrzeski Orszak Trzech Króli.

orszak3 - I Kołobrzeski Orszak Trzech Króli (wideo) orszak2 2 - I Kołobrzeski Orszak Trzech Króli (wideo)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend