Niedziela, RCK, Poranki Młodego Widza – spektakl „Jabłonka”, godz. 11 i14, bilety 8 zł

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na kolejny Poranek Młodego Widza. Spotkanie odbędzie się w niedzielę w sali widowiskowej RCK.

Spektakl „Jabłonka” w wykonaniu Teatru Atofri z Poznania prezentowany będzie o godzinie 11 oraz 14. Bilety kosztują 8 zł. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na spektaklu (max 100 osób) organizatorzy proszą o wcześniejszy zakup biletów.

„Jabłonka” to spektakl zainspirowany kulturą ludową i tekstem „Wczora z wieczora” zapisanym w zbiorach Oskara Kolberga. Prosta opowieść o jabłonce, na której zakwita czerwono-zielone jabłko. Pieje kogut, zawiał wiatr – kto zerwie jabłko z jabłonki? Spektakl przepełniony jest muzyką, tańcem, radością, kolorem i ludowymi zabawami.

Śpiewowi aktorek towarzyszy muzyka altówki, wykonywana na żywo. Dzieci przez cały czas trwania przedstawienia dosłownie się o niego ocierają.

Spektakl na XIV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak 2010” (Warszawa) otrzymał nagrodę jury „Kot w worku” oraz wyróżnienie jury dziecięcego.

Spektakl adresowany jest do widzów od 1 roku życia. Po spektaklu odbędą się warsztaty plastyczne oraz zabawy animacyjne, które potrwają do godziny 14. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend