Jechał pod wpływem narkotyków. W trakcie pościgu wyskoczył z jadącego samochodu i zaczął uciekać pieszo

You are currently viewing Jechał pod wpływem narkotyków. W trakcie pościgu wyskoczył z jadącego samochodu i zaczął uciekać pieszo

Policjanci z Kołobrzegu zatrzymali 21-latka, który jechał samochodem pod wpływem narkotyków. Jak się okazało, mężczyzna nie miał prawa jazdy. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie też za nie zatrzymanie się do kontroli, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci patrolujący rejon ulicy Koszalińskiej zauważyli pojazd marki Daewoo, którego kierowca zaczął zachowywać się podejrzanie, popełnił również wykroczenie drogowe, nie stosując się do znaków poziomych. Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli, jednak kierujący na sygnały funkcjonariuszy nie reagował i zaczął uciekać.

Mundurowi ruszyli w pościg za samochodem. Kierowca wjechał w ulicę Grochowską i w trakcie jazdy wyskoczył z samochodu. Mężczyzna zaczął uciekać pieszo. Policjanci widząc to, podjęli pościg i po chwili ujęli mężczyznę.
Jak okazało 21- latek był pod wpływem amfetaminy, co wykazał narkotest, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód, którym kierował, nie miał aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz