Jeszcze tylko dziś do godz. 23.59 można oddać głos na wybrany projekt z budżetu obywatelskiego. Jest ich 19. W puli jest milion złotych do podziału.
Na zdjęciu zakrzywiony stół do gry w Teqball, który stanął w ubiegłym roku przy ul. Obrońców Westerplatte dzięki budżetowi obywatelskiemu. Teraz każdy może bez ograniczeń grać w grę, w którą lubią grać podczas zgrupowań reprezentanci Polski w piłkę nożną.
Głosowanie przeprowadzane jest poprzez:
– oddanie głosu elektronicznie oraz zatwierdzenie kodu weryfikacyjnego
przesłanego w bezpłatnej wiadomości sms na podany w formularzu numer
telefonu komórkowego
– z wykorzystaniem aplikacji do głosowania na stronie internetowej dedykowanej Budżetowi Obywatelskiemu www.bo.kolobrzeg.pl;
W głosowaniu elektronicznym z wykorzystaniem jednego numeru komórkowego, na projekt ogólnomiejski i projekt osiedlowy, może zagłosować tylko jeden mieszkaniec.
Każdy mieszkaniec ma jeden głos, w ramach którego może na formularzu do głosowania wpisać maksymalnie jeden projekt z kategorii ogólnomiejskiej i jeden projekt z kategorii osiedlowej, bez względu na miejsce zamieszkania.
Weryfikacja i liczenie głosów do 20 lipca, a do 27 lipca nastąpi ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.
Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok:
Ogólnomiejskie: (10 projektów)
Projekt nr 1 Biblioteka marzeń
Biblioteka to miejsce magiczne. Rozwija wyobraźnię, kształtuje, pomaga rozwijać pasje i zainteresowania. Projekt budżetu obywatelskiego zakłada doposażenie biblioteki poprzez zakup książek i audiobooków dla wszystkich grup wiekowych. W dobie COVID dostęp do książek jest dużą wartością.
Projekt nr 2 Zabawki wodne na plaży
Celem projektu jest tworzenie strefy dla najmłodszych dzieci na plaży, w której pod okiem rodziców najmłodsi plażowicze będą mogli aktywnie spędzić czas. Zabawki to głównie stoły wodne wyposażone w rurki, które mogą być dowolnie konfigurowane, sikawki, młynki, akcesoria – pompki i wieże z fontannami. Dodatkowe zabawki to plac zabaw, ścianki wspinaczkowe dla maluszków, zjeżdżalnie, tunele, stoliki wodne z piaskownicami dla dzieci. Wszystko ogólnodostępne na plaży centralnej przez okres wakacji. W centralnej części ustawiony zostanie namiot-gwiazda z animatorem. Pod namiotem będzie można także pobawić się z animatorem, skryć w cieniu.
Projekt nr 3 Profesjonalny zespół boisk do gry w bule
Propozycja dotyczy budowy do gry w bule. Gra w bule, czyli tzw. Petanque (Petanka) jest grą towarzyską z elementami zręcznościowymi, odpowiednia dla osób w każdym wieku. Nie wymaga wielkich umiejętności, tylko trochę zręczności i chęci współzawodniczenia. Gra pochodzi z Francji i jest popularna w wielu krajach i odbywają się turnieje. Rozgrywki odbywają się na boisku (bulodromie). Gra polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowe kule w kierunku mniejszej drewnianej lub plastikowej kuli.
Projekt nr 4 Od juniora do seniora – nauka nurkowania
Od Juniora do Seniora – nauka nurkowania. Jeśli jesteś zameldowana/y w Kołobrzegu, masz ukończone 8 lat i kochasz wodę, lubisz aktywnie spędzać czas wolny z przyjaciółmi i znajomymi a świat ukryty pod wodą zawsze Cię fascynował. Ta oferta jest dla Ciebie. Naucz się nurkować, zdobądź certyfikat płetwonurka i odkrywaj piękno podwodnego świata. Nie musisz niczym się przejmować. Przyjdź do nas, wyposażymy Cię w odpowiedni sprzęt, nauczymy nurkować pod nadzorem świetnie wyszkolonego instruktora.
Projekt nr 5 Ćwicz na zdrowie w Radzikowie – strefa zabawy i aktywności przy boisku wielofunkcyjnym
Dance Square – jedyny taki plac w mieście, wyposażony w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń i zabaw. Pulsujący życiem skwer obok nowo powstałego boiska, strefa aktywności dla młodszych i starszych mieszkańców Kołobrzegu. W ramach projektu powstanie miejsce do wspólnych ćwiczeń oraz zabawy dźwiękiem i ruchem. Każdy uczestnik znajdzie tutaj miejsce dla siebie: najmłodsi nietuzinkowe urządzenia do zabawy, młodzież przestrzeń do gier i zabaw ruchowych, starsi miejsce do relaksu i wspólnych spotkań.
Projekt nr 6 Tor rowerowy dla każdego – Pumptrack w Kołobrzegu (ul. Pińska)
Budowa zapętlonego, asfaltowego toru rowerowego o wymiarach 170 m. Powstanie miejsce do treningu dla najmłodszych i dorosłych amatorów oraz zaawansowanych sportowców. Tor będzie składał się odpowiednio rozmieszczonych, niewielkich górek oraz wyprofilowanych zakrętów z bandami. Korzystanie z toru uczy płynnej jazdy i przyspieszania bez konieczności pedałowania uczy techniki wchodzenia w bandy bez zwalniania oraz umiejętności wybierania szybkich linii przejazdu
Projekt nr 7 Tor rowerowy dla każdego PUMPTRACK KOŁOBRZEG (bulwar nad Parsętą za garażami).
Pumptrack to specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę jednośladem, zwykle rowerem, ale też hulajnogą, deskorolką czy rolkach oraz wszechstronny trening. Dzięki odpowiedniemu profilowi zakrętów na torze można poruszać się zarówno wolno jak i bardzo szybko. Na pumptrack’u świetnie bawią się najmłodsi rowerzyści, dzieci, młodzież i oczywiście dorośli. Projekt zakłada budowę zapętlonego, asfaltowego toru rowerowego typu pumptrack o długości 180 mb zajmującego powierzchnię ok. 1000 m2.
Projekt nr 8 Sportowe lato w Kołobrzegu
Dzieci są grupą społeczeństwa najbardziej poszkodowaną przez lockdown. Ratujmy zdrowie dzieci oferując im codzienne ćwiczenia na powietrzu, o g. 11 i 18 w wakacje na ośmiu boiskach. Każdego dnia inna tematyka zajęć, by zachęcić najszerszą grupę osób. Każdy na koniec roku szkolnego otrzyma ulotkę o zajęciach sportowych w mieście. Ulotki będą też losami Loterii Fantowej. Odcięty kupon będzie losem. Będą przewidziane nagrody związane ze zdrowym stylem życia i sportem.
Projekt nr 9 Kołobrzeski pakiet Miau! Hau!
Projekt ma za zadanie zapewnienie trzech form pomocy zwierzętom z Kołobrzegu. W jego zakres wchodzą sterylizacja/kastracja i dokarmianie kotów wolno żyjących, a także sterylizacja/kastracja zwierząt właścicielskich. Fundusze na zabiegi dla kotów dobiegają końca, a potrzeby są nadal ogromne. Dokarmianie kotów do tej pory spoczywało na barkach Karmicieli społeczni. Oraz organizacji prozwierzęcych, natomiast zabiegi dla zwierząt właścicielskich zapobiegną porzucaniu niechcianych szczeniaków i kociaków.
Projekt nr 10 Kołobrzeskie Murale
Projekt „Kołobrzeskie murale” stworzy wielkoformatowe malowidła ścienne zlokalizowane w strategicznych miejscach miasta. Zakryje zrujnowane i szpetne powierzchnie. Murale dodadzą koloru i uroku miejscom, które wcześniej były niedostrzegalne. Sprawia, że szare dzielnice staną się wyjątkowe, przyczynia się do ich regeneracji. Murale umieszczą Kołobrzeg na turystycznej mapie street-artu – przyciągną turystów, biznesy. Będą cieszyć oko i pozytywnie wpływać na mieszkańców i odwiedzających miasto.
Osiedlowe: (9 projektów)
Śródmiejskie
Projekt nr 1 Akademia zmysłów – czyli doposażenie placu zabaw na terenie Przedszkola Miejskiego nr 10 w eko – kuchnię.
Obecny plac zabaw zostanie doposażony w urządzenie”eko-kuchnia”.Plac zabaw będzie ogólnodostępny dla mieszkańców, więc każdy będzie mógł przyjść z dzieckiem i skorzystać z urządzenia.Eko-kuchnia to całoroczne, plenerowe urządzenie, w którym najmłodsi mogą na świeżym powietrzu pobawić się w swoją ulubioną zabawę, czyli gotowanie!W skład Eko-Kuchni(czasem nazywanej kuchnią błotną)wchodzą mini naczynia, garnki, patelnie wykonane ze stali nierdzewnej,które sprawią, że zabawa będzie jeszcze ciekawsza
Zamoście
Projekt nr 1 Park Grillowy Zamoście.
Projekt zakłada stworzenie w Kołobrzegu infrastruktury, gdzie można bezpłatnie i legalnie zorganizować rodzinny piknik z wykorzystaniem publicznie dostępnego miejsca do grillowania.
Park Grillowy ma się składać z całorocznego domku grillowego LUB 2 stanowisk grillowych, pieca do wypieku chleba/pizzy, infrastruktury piknikowej oraz sportowo-rekreacyjnej.
W parku będzie można organizować prywatne imprezy typu urodziny dla dzieci i młodzieży oraz imprezy miejskie lub osiedlowe.
Projekt nr 2 Eko Zamoście – Ekologiczny Event, czyli lekcja ekologii dla dużych i małych.
Eco Event dla mieszkańców dzielnicy, ich sąsiadów oraz przyjaciół, to doskonały sposób na integrację połączoną z budowaniem więzi emocjonalnych z przyrodą i nauką postaw ekologicznych. To edukacja przez animacje i warsztaty ekologiczne dla wszystkich, gry, zabawy i konkursy z nagrodami, propagowanie zdrowego stylu życia. Na pikniku będą też „dmuchańce”, eko-kuchnia, stanowiska sportu i relaksu, miasteczko rowerowe. Całość prowadzona będzie przez dj, wodzireja, lokalnych artystów i animatorów.
Lęborskie
Projekt nr 1 Bezpieczna strefa relaksu w parku im. J.H. Dąbrowskiego-monitoring.
Park im. Jana Henryka Dąbrowskiego jest urokliwym zakątkiem Kołobrzegu. To miejsce spotkań i spacerów, a zimą ulubione miejsce małych saneczkarzy. Niedawno powstała strefa relaksu i wypoczynku. Niestety była już zniszczona przez wandali. Projekt budżetu obywatelskiego zakłada zakup i montaż jednego punktu kamerowego, który zostanie włączony do systemu miejskiego. To działanie zapewni bezpieczeństwo spacerowiczom i uchroni urządzenia parkowe przed kolejnymi zniszczeniami.
Zachodnie
Projekt nr 1 Doposażenie placu rekreacyjno- sportowego „Maja” przy
ul. Wylotowej 80a – uzupełnienie ogrodzenia i nowe urządzenia
Doposażenie placu rekreacyjno-sportowego „Maja” przy ul. Wylotowej 80a. Uzupełnienie ogrodzenia i montaż nowych urządzeń do ćwiczeń.
Ogrody
Projekt nr 1 Strefa relaksu na osiedlu Ogrody.
Strefa Relaksu na osiedlu „Ogrody” będzie uzupełnieniem oferty dla mieszkańców osiedla. Znajdzie się tam m.in. drewniana altana ogrodowa wraz z grillem, stół piknikowy, roślinność ozdobna oraz mała architektura miejska. Całość zostanie wykonana w stylu nawiązującym do walorów strategii promocji miasta Kołobrzeg Re:generacja. Zostanie również stworzony regulamin korzystania z tego miejsca.
Projekt nr 2 Kino pod chmurką dla mieszkańców osiedla Ogrody. Projekt zakłada 3 wieczory z projekcjami filmowymi, które odbędą się w okresie wakacyjnym. Wydarzenie dedykowane jest wszystkim mieszkańcom. Dobór filmów powinien nastąpić w zależności od propozycji kinowej.
Rzemieślnicze
Projekt nr 1 Zagospodarowanie terenu zielonego (skweru) przy ul. Bolesława Krzywoustego 117.
Zagospodarowanie terenu zielonego (skweru) przy ul. Bolesława Krzywoustego 117.
Podczele
Projekt nr 1 Modernizacja placu zabaw przy ulicy Nowogródzkiej.
Modernizacja placu zabaw przy ulicy Nowogródzkiej jest kolejnym punktem na mapie osiedlowych inwestycji. Projekt zakłada poprawę funkcjonalności zabawki wspinaczkowej poprzez wyłożenie 44m2 terenu, na którym jest ustawiony bezpieczną kostką z granulatu gumowego SBR. Zaplanowano kupno i montaż huśtawki „bocianie gniazdo”, trampoliny prostokątnej, 2-osobowego bujaka. Wybór tych produktów podyktowany był chęcią uatrakcyjnienia placu o konstrukcje, których nie ma jeszcze dostępnych na osiedlu.