Jeżeli radni zgodzą się na dzierżawę, nowe fotele w kinie Wybrzeże pojawią się jeszcze przed wakacjami

W czwartek pisaliśmy, że prezydent Kołobrzegu zgodził się przedłużyć umowę dzierżawy kina Wybrzeże o kolejne trzy lata. Pod warunkiem jednak, że zostanie wykonany remont. Dziś wiemy już co jest w planach remontowych spółki. 

Spółka MONA dzierżawi kino od 1999 roku. Pierwszą umowę podpisała na piętnaście lat. Następnie ją przedłużyła. Aktualnie trwająca umowa kończy się 31 marca. Prezydent zgodził się przedłużyć dzierżawę pod warunkiem przeprowadzenia niezbędnego remontu. 

Spółka MONA przedstawiła zestawienie prac remontowych, które zamierza wykonać. Na liście jest wymiana foteli i wykładziny na sali kinowej, malowanie sali kinowej, wymiana kotar i kratek klimatyzacji, renowacja i malowanie sanitariatów, malowanie holu kinowego, wymiana płytek na podjeździe dla niepełnosprawnych i na wejściu ównym.

I taki zakres prac trafił do projektu uchwały w sprawie przedłużenia dzierżawy. Będzie on głosowany przez radnych  podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. Jeżeli większość radnych będzie za, nic nie będzie stało na przeszkodzie aby umowę podpisać. 

Co ważne spółka zadeklarowała, że prace zostaną wykonane jeszcze przed sezonem 2018 roku. 

Dotychczasowy czynsz dzierżawny wynosi 1.551,83 zł brutto miesięcznie.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend