Jutro Energa Kotwica zagra na wyjeździe z SKK Siedlce (zapowiedź meczu)

Już jutro o godzinie 16:00 rozegramy kolejny mecz wyjazdowy. Będzie to drugi z trzech spotkań wyjazdowych z rzędu Czarodziei z Wydm. Walczyć będziemy z ostatnim w tabeli SKK Siedlce. Co ciekawe w drużynie z Siedlec doszło do zmiany na ławce trenerskiej. Debiut trenera Radosława Soji nie należał do udanych, ponieważ w meczu ostatniej kolejki ulegli Biofarmowi 90-83. Spotkanie nie należało do jednostronnych i do końca meczu wynik był otwarty.

SKK to drużyna preferująca szybką grę co pokazują statystyki w postaci 2 miejsca pod względem średniej ilości oddanych rzutów w meczu (66,8 rzutu na mecz). Zespół ten lubi również rzucać dużo za 3 i jeśli będzie im siedzieć, chociażby jak w spotkaniu z pierwszej rundy na początku meczu w Kołobrzegu możemy mieć spore problemy. Dowodem na to jest drugie miejsce pod względem wykonywanych rzutów za 3 punkty (średnio 28 rzutów za 3 w meczu).

W drużynie z Siedlec można wyróżnić dwóch zdecydowanych liderów w postaci drugiego strzelca ligi Bartosza Wróbla ze średnią 20 punktów na mecz oraz Rafała Króla jedenastego strzelca ligi rzucającego ponad 15 punktów na mecz oraz zbierającego średnio 8 piłek na mecz co daje mu 9 miejsce w lidze. Warto dodać, że w zespole SKK występuje dobrze znany z występów w Kołobrzegu doświadczony podkoszowy Maciej Strzelecki.

Dotychczas oba zespoły spotykały się pięciokrotnie, z czego 4 zwycięstwa padły łupem Kotwicy. Bilans w Kołobrzegu to 3-0, natomiast w Siedlcach 1-1. Ostatnie spotkanie tych drużyn w pierwszej rundzie tego sezonu zakończyło się wygraną Energa Kotwicy 89-93. Niestety mecz ten nie będzie transmitowany na żywo. Przypominamy, że sponsorem tytularnym Kotwicy jest Grupa Energa S.A.

Ciekawostki statystyczne:

ADRIAN SULIŃSKI POTRZEBUJE 1 PUNKTU, ABY MIEĆ 500 W BARWACH KOTWICY.

SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 1 ASYSTY, ABY MIEĆ 50 W BARWACH KOTWICY.

GRACJAN DOBRIAŃSKI POTRZEBUJE 8 PUNKTÓW, ABY MIEĆ 200 W BARWACH CZARODZIEJÓW.

DAMIAN JANIAK POTRZEBUJE 6 ASYST, ABY MIEĆ 100 W BARWACH KOTWICY.

Fot. Grape
Źródło: Energa Kotwica Kołobrzeg

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend