Jutro Letnia Akademia Równości. Grupa Stonewall będzie promować wiedzę na temat społeczności LGBT+

Jutro od godz. 14 na placu przed molo będzie można spotkać członków Grupy Stonewall, która w ramach „Letniej Akademii Równości” chce „promować rzetelną wiedzę na temat społeczności LGBT+ i równości”. Kołobrzeg jest jednym z siedmiu miast w Polsce, gdzie taka Akademia się odbędzie.

Fot. FB/Grupa Stonewall 

Organizacja zaznacza, że spotkania w ramach projektu „Letniej Akademii…” będą miały miejsce w miastach, w których do tej pory nie odbywały się żadne wydarzenia o podobnej tematyce.

„Będziemy starać się dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców i mieszkanek. Będziemy rozdawać informacyjne ulotki i tęczowe gadżety, a przede wszystkim będziemy rozmawiać z każdą osobą, która będzie chciała dowiedzieć się czegoś o LGBT+” – czytamy na stronach organizacji.

Grupa Stonewall to poznańskie stowarzyszenie integrujące zwolenników równouprawnienia osób LGBT+. Stonewall jest organizatorem Poznań Pride Week oraz Marszu Równości i zrzesza osoby, które zgodnie popierają postulaty równouprawnienia par osób tej samej płci oraz walczą z dyskryminacją i przemocą.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend