Jutro na czas przejścia Orszaku Trzech Króli część ulic w centrum będzie zamknięta

Jutro ulicami Kołobrzegu przejdzie Orszak Trzech Króli. Ulica Ratuszowa, Aleja Św. Jana Pawła II i Zwycięzców będą wtedy nieprzejezdne.

I Kołobrzeski Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Mniejszej o g. 11.30, po której – ok. g. 12.30 – będzie formowany przemarsz orszakowy. Wtedy też będą rozdawane korony i śpiewniki z tekstami kolęd.

Orszak poprowadzą Trzej Królowie na koniach, symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę, którym odpowiadają trzy kolory: czerwony, niebieski i zielony. A zatem uczniowie szkół należących do konkatedralnej parafii będą mieli stroje w kolorze czerwonym, szkoły należące do parafii św. Marcina, Miłosierdzia Bożego, św. Michała Archanioła w Podczelu oraz Zespół Szkół Morskich – w kolorze niebieskim, a szkoły należące do parafii św. Wojciecha i Podwyższenia Krzyża – w kolorze zielonym.

Orszak dzieli się na dwa etapy. Pierwszy to zatrzymanie przy ratuszu miejskim, gdzie odbędzie się scena „Zwiastowania NMP”. Po niej Orszak wyruszy ulicami: Ratuszową, Jana Pawła II, Zwycięzców do Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta, gdzie na scenie plenerowej odbędzie się druga scena „Pokłon Trzech Króli”. Tam zakończy się I Kołobrzeski Orszak Trzech Króli.

W związku organizacja wydarzenia w godzinach od 11.30 do 14.00 na tych ulicach można spodziewać się sporych utrudnień w ruchu drogowym.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend