Jutro ważny mecz. Trzeba go wygrać

Niestety w Stargardzie nie udało się sprawić niespodzianki, ale już tylko godziny dzielą naszą drużynę od kolejnego starcia. W środowy wieczór na własnym parkiecie podejmiemy KSK Noteć Inowrocław.

To będzie bardzo ważne spotkanie w kontekście walki w play-outach. Nie da się ukryć, że sytuacja naszej drużyny na ten moment jest bardzo zła, ale każde zwycięstwo będzie wpływało pozytywnie na atmosferę w szatni.

Do dnia dzisiejszego oba zespoły na wszelkich stopniach rozgrywkowych (ekstraklasa, I i II liga) spotykały się 19-krotnie. W dziewięciu meczach górą była Kotwica, a w 10 Noteć (w Kołobrzegu 5 – 4). Środowe starcie w kołobrzeskiej hali Milenium będzie więc doskonałą okazją do wyrównania bilansu pomiędzy tymi dwoma zespołami.

Analizując bieżącą sytuację w tabeli, na obecnym etapie rozgrywek nasz przeciwnik zajmuje ostatnie  miejsce z 6 zwycięstwami i 22 porażkami. Taki sam bilans meczów mają KK Warszawa i SKK Siedlce. Oznacza to, że pomiędzy tymi trzema drużynami walka o uniknięcie ostatniego, oznaczającego automatyczny spadek z 1 ligi, walka będzie bardzo ostra. Energa Kotwica zajmuje natomiast 13 miejsce, tracąc 4 oczka do zajmującego 10. miejsce zespołu z Pruszkowa.

Liderami  inowrocławskiego zespołu są Grzegorz Małecki 14,4 pkt./mecz (3 w lidze pod względem średniego czasu spędzanego na boisku – 33:29, 9 pod  względem skuteczności w rzutach osobistych – 83.8%), Łukasz Paul 12,9 pkt./mecz oraz 6,00 zbiórki/mecz i jeden z najstarszych w 1 lidze 41-letni Wojciech Żurawski 12,3 pkt./mecz oraz 6,20 zbiórki/mecz.

Początek meczu z KSK Noteć Inowrocław już w środę o 18 w hali Milenium. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

W kolejnym meczu swoje rekordy mają szansę pobić:

-DAWID NEUMANN POTRZEBUJE 4 PUNKTÓW ABY MIEĆ 400 W BARWACH KOTWICY
-MACIEJ ŻMUDZKI POTRZEBUJE 1 PUNKTU ABY MIEĆ 50 W BARWACH KOTWICY
-DANIEL GRUJIĆ POTRZEBUJE 4 ZBIÓREK ABY MIEĆ 250 W BARWACH CZARODZIEJÓW
-PAWEŁ PAWŁOWSKI POTRZEBUJE 9 ZBIÓREK ABY MIEĆ 400 W BARWACH KOTWICY
-PAWEŁ DZIERŻAK POTRZEBUJE 7 PUNKTÓW ABY MIEĆ 400 W BARWACH CZARODZIEJÓW

Źródło: Energa Kotwica Kołobrzeg

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend