Kino Wybrzeże od jutra zaczyna grać głośny film „Boże Ciało”. To polski kandydat do Oskara (zwiastun)

Kino Wybrzeże od 11 października zaczyna grać głośny film Jana Komasy „Boże Ciało” (cały repertuar kina i godziny sensów pod tekstem). Bilet normalny kosztuje 16 zł. Film jest polskim kandydatem do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

„Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia 20-letniego Daniela (Bartosz Bielenia), który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem.

Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pod nieobecność duchownego, chłopak udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

kino e1570700238164 - Kino Wybrzeże od jutra zaczyna grać głośny film "Boże Ciało". To polski kandydat do Oskara (zwiastun)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend