Klucze do ostatnich mieszkań komunalnych przy ul. Rybackiej rozdane. Będą kolejne?

Dziś miejscy urzędnicy wręczyli klucze 44 rodzinom ( choć wśród nowych lokatorów było kilku singli), które wprowadzą się do mieszkań komunalnych i socjalnych w budynku przy ul. Rybackiej 7b. To ostatni blok z tanimi mieszkaniami dla kołobrzeżan pod tym adresem. Będą kolejne?

Katarzyna Malinowska dziś w południe odebrała klucze do mieszkania przy ul. Rybackiej 7b. Wprowadzi się z mężem i trójką dzieci. – Jutro mam urodziny, dziś dostaję prezent – cieszy się Katarzyna Malinowska, z którą rozmawiamy na chwilę przed odebraniem kluczy. – W końcu będziemy mogli się wyprowadzić z za małego dla naszej rodziny, dwupokojowego mieszkania, w którym warunki były co najmniej trudne,  z piecem kaflowym, bez ogrzewania w domu – dodaje.
Rodzina naszej rozmówczyni jest jedną z 44, które odebrały klucze do mieszkań w bloku przy ul. Rybackiej 7b. Na zlecenie miasta wybudowało go Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Wytypowaniem osób, które od środy mogą cieszyć się z mieszkania, zajęli się miejscy urzędnicy i radni z komisji mieszkaniowej. Część mieszkań została przeznaczona na tzw. poprawę warunków, część przyznano kołobrzeżanom z listy oczekujących na mieszkanie, na której wciąż widnieje ponad 400 nazwisk.
Jest to czwarty i ostatni budynek przy ul. Rybackiej. Łącznie oddano tu 176 mieszkań (cztery budynki po 44 lokale)  o powierzchni w sumie ponad 7 tys. metrów kwadratowych. Koszt całej  inwestycji to ponad 22 mln złotych. Poprzednie budynki były oddawane do użytku w czerwcu 2014 i 2015 roku oraz we wrześniu 2016 roku.
Skoro to koniec budowy mieszkań komunalnych i socjalnych przy ul. Rybackiej, pytamy w Urzędzie Miasta co dalej, czy jest szansa na kolejne tanie mieszkania od miasta dla kołobrzeżan?
– Przygotowujemy Program Gospodarowania Zasobami Mieszkaniowymi Gminy Kołobrzeg i w tym programie są już ujęte kolejne budynki – odpowiada Jacek Woźniak, wiceprezydent Kołobrzegu ds. społecznych. – Na ten cel przeznaczone są tereny przy ul. Witkowice. Budowa pierwszego budynku mogłaby się rozpocząć w 2019 roku. Budynki miałyby przypominać te przy ul. Rybackiej – czteropiętrowe z mieszkaniami 3-, 2- i 1- pokojowymi – wyjaśnia.
Pani Magda i pan Łukasz wprowadza się z dwójką swoich dzieci do dwupokojowego mieszkania przy ul. Rybackiej 7b.
20180418 120918 - Klucze do ostatnich mieszkań komunalnych przy ul. Rybackiej rozdane. Będą kolejne? 20180418 120436 - Klucze do ostatnich mieszkań komunalnych przy ul. Rybackiej rozdane. Będą kolejne? 20180418 120458 - Klucze do ostatnich mieszkań komunalnych przy ul. Rybackiej rozdane. Będą kolejne?

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend