WOŚP wsparł kołobrzeski szpital drogim sprzętem. Wkrótce dojadą jeszcze łóżka

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała na rzecz Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu aparat USG dla małych i większych  pacjentów oddziału pediatrycznego. To nie koniec wsparcia jakie kołobrzeskiej lecznicy udzieli Fundacja z czerwonym serduszkiem.

Na zdjęciu Anna Mieczkowska członek zarządu województwa zachodniopomorskiego (pierwsza z lewej), lek. Halina Olech, z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa i Tomasz Szymański – Dyrektor Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu.

Pieniądze na zakup tego urządzenia zbierano podczas 25. Finału Orkiestry. Jak informuje Magdalena Mazur, rzeczniczka kołobrzeskiego szpitala: – Nowoczesny aparat USG o wartości rynkowej 160 tysięcy złotych posiada znacznie lepszą możliwość wizualizacji co gwarantuje skuteczną i efektywną diagnostykę małego pacjenta.
Dodatkowo oddział dziecięcy  dostał od WOŚP  skaner do wykrywania żył (wart ok. 20 tysięcy złotych), który umożliwia zlokalizowanie żył powierzchniowych. Ma on oszczędzić najmłodszym pacjentom niepotrzebnego bólu.
Wkrótce oddział otrzyma od Fundacji 15 nowych łóżek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży i 4 leżanki, z których będą mogli korzystać pozostający z chorymi dziećmi rodzice.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend