Kolejna kamera miejskiego monitoringu stanie na placu zabaw. Ma pomóc w zaprowadzeniu porządku

Na placu zabaw przy ul. Bogusława X wkrótce pojawi się kamera. Obraz, który będzie rejestrowała, będzie widoczny online w centrum monitoringu na komendzie policji.

O zamontowanie kamery na placu zabaw przy ul. Bogusława X, który jest popularny nie tylko wśród dzieci, ale też wśród osób, które nadużywają alkoholu, interpelowała  do władz miasta m.in. radna Izabela Zielińska.
Kamera, która ma ukrócić powtarzające się tu akty wandalizmu miała pojawić się już w zeszłym roku. Procedury jednak przeciągnęły się i obowieszczenie prezydenta o rozbudowie sieci telekomunikacyjnej oraz montażu słupa na potrzeby instalacji właśnie kamery systemu monitoringu miejskiego, pojawiło się dopiero tydzień temu.

– Niestety na placu zabaw często dochodzi do dewastacji infrastruktury i plenerowych zabawek – mówi Izabela Zielińska, która jest również radną osiedla nr 5 „Lęborskie” na którym znajduje się plac – Pomysł żeby zainstalować monitoring zgłaszali sami mieszkańcy naszego osiedla. Ma zapewnić bezpieczeństwo i większy komfort osobom, które korzystają z placu zabaw zgodnie z jego przeznaczeniem.

Kamer, rejestrujących to co akurat dzieje się w mieście, jest dziś 37. Jedna z nich jest zamontowana na osiedlu Ogrody, przy skateparku.
Obraz z wszystkich kamer trafia do centrum monitoringu na komendzie policji. Przy monitorach pracuje tam trzech strażników miejskich.

– Staramy się rozbudowywać miejski monitoring – mówi Mirosław Kędziorski komendant Straży Miejskiej – Wybierając kolejne miejsca gdzie ma pojawić się kamera, staramy się wsłuchiwać w to co mówią nam mieszkańcy, czerpiemy też z własnego doświadczenia. Plac zabaw przy ul. Bogusława X jest tego przykładem.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 22 marca, 00:06 buc

    Wielki Brat patrzy

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend